Do Czarnego przyjechało około 700 poborowych
Około 700 poborowych zostanie wcielonych do Ośrodka Szkolenia Młodszych Specjalistów Wojsk Pancernych i Zmechanizowanych w Czarnem.
„Żołnierze spędzą u nas około 3 miesięcy” – mówi oficer ośrodka szkolenia II Brygady Zmechanizowanej w Czarnem kapitan Tomasz Sokołowski. Poborowi będą szkoleni m. in. w specjalnościach na 2 rodzaje czołgów czy też bojowych wozów piechoty, ale także jako zwiadowcy oraz kierowcy – operatorzy BLG i WZT – dodaje kpt. Sokołowski.
Dodajmy, że w związku z poborem do wojska, na dworcach PKP i PKS na terenie powiatu człuchowskiego jest więcej patroli policji i straży gminnej













