Holendrzy z wizytą w Chojnicach już we wrześniu
We wrześniu do Chojnic przyjedzie darczyńca z Holandii Jos Collard wraz z Albertem Menhere.
Przyjazd Josa Collarda i Alberta Menhere do Chojnic związany jest z ostatnimi wydarzeniami w hospicjum, które prowadzi NZOZ Medicor. Przypomnijmy, opinię publiczną wzburzył m. in. fakt, że datki zbierane wśród chojniczan na hospicjum wpływały na konto Medicoru Barbary Bonny. Ponadto Holendrzy byli przekonani, że prowadzenie hospicjum nie jest łączone z działalnością czysto komercyjną. Barbara Bonna w budynku przy ul. Strzeleckiej prowadzi jeszcze zakład opiekuńczo-leczniczy. Holendrzy chcą się ze sprawą zapoznać na miejscu. Będą gośćmi mec. Edmunda Pięknego. Zaplanowali również spotkanie z władzami miasta. „Chcemy rozmawiać szerzej – mówi burmistrz Chojnic Arseniusz Finster – warto podsumować to, co udało się zrobić i warto zastanowić się nad tym, jak współpracować w przyszłości” – dodaje burmistrz Finster.
Holendrzy rozpoczną trzydniową wizytę w Chojnicach 17 września. Do Josa Collarda i Alberta Menhere ma dołączyć jeszcze jedna osoba z Holandii, ktora jest zainteresowana prowadzeniem działalności charytatywnej w Chojnicach













