W Miastku „dokopano” się do niemieckiej porcelany
W Miastku trwają prace przy przebudowie ul.
Remont ulicy potrwa do września, dlatego kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności przy przejeździe w pobliżu terenu budowy.
Tymczasem w trakcie prac budowlanych prowadzonych przy rondzie, drogowcy dokopali się do… niemieckiej porcelany. W trakcie prac operator koparki trafił na skwerze na pustą przestrzeń. Kiedy pracownicy zdjęli część ziemi okazało się, że jest to piwnica dawnego hotelu, który stał w tym miejscu do 1945 roku. W piwnicy były fragmenty niemieckiej porcelany. Drogowcy podczas prac ziemnych odkrywają też piwnice i fundamenty innych kamienic z XIX i początku XX wieku. Wszystkie jednak, poza hotelową, są zasypane













