Z Bytowa wyruszyła 16. biegowa pielgrzymka do Częstochowy
W niedzielę (31.
Spod kościoła świętego Filipa Nerii w Bytowie po mszy świętej o godzinie 10. 00 w drogę do Częstochowy wyruszyło 16 pielgrzymów - biegaczy. Dziennie będą pokonywać dystans 100 kilometrów, aby w czwartek (04. 08) o godzinie 18. 00 dotrzeć na Jasną Górę.
Pierwszy etap zakończyli w Tucholi. Tegoroczne intencje, jakie zanoszą do Matki Boskiej Częstochowskiej, to przede wszystkim modlitwa o jak najszybszą beatyfikację Jana Pawła II.
W środę (03. 08) o godzinie 8. 00 po mszy świętej w taką samą drogę wyruszą pielgrzymi - kolarze, którzy dystans 500 kilometrów z Bytowa do Częstochowy pokonają w 24 godziny. W tę drogę pojedzie 12 pątników.













