W Chojnicach powołano „Towarzystwo Przyjaciół Hospicjum”
Lekarze, pielęgniarki i wolontariusze skupieni wokół chojnickiego ruchu hospicyjnego powołali stowarzyszenie, którego członkowie będą opiekować się osobami ciężko chorymi.
„Towarzystwo Przyjaciół Hospicjum”, bo tak brzmi nazwa stowarzyszenia, zamierza prowadzić hospicjum domowe, a później także stacjonarne. Wybrano już władze stowarzyszenia. Do zarządu weszło 7 osób. Prezesem została Bernadetta Klunder, jej zastępcami: Małgorzata Kaczmarek i Robert Nowak. Pozostali członkowie zarządu to: Hanna Rucińska, Jerzy Szczukowski, Stanisław Stachowicz i Joanna Warczak. Statut przewiduje poszerzenie składu zarządu nawet do 11 osób.
Towarzystwo Przyjaciół Hospicjum liczy obecnie 20 osób. Bernadetta Klunder podkreśla, że są to ludzie "dobrej woli", którzy dotychczas współpracowali i wspierali działanie hospicjum. Po zarejestrowaniu stowarzyszenia będą mogli być przyjmowani nowi członkowie. Zgodnie ze statutem kandydat powinien mieć poręczenie dwóch członków stowarzyszenia, a Walne Zgromadzenie musi taką kandydaturę zatwierdzić.
Przypomnijmy, stowarzyszenie powstało po rozłamie jaki dokonał się w NZOZ Medicor Barbary Bonny, której firma prowadzi hospicjum i zakład opiekuńczo-leczniczy w budynkach przekazanych przez miasto. Część pracowników złożyła w lipcu wymówienie z pracy w Medicorze, zarzucając właścicielce firmy brak przejrzystości finansowej













