Śmiecisz? Może spotkać cię przykra niespodzianka!
Człuchowska policja wspólnie ze strażą gminną i służbą leśną prowadzą akcję przeciwko zaśmiecaniu.
O tym, że śmiecenie nie popłaca, przekonał się już jeden z mieszkańców Człuchowa, który został przyłapany podczas wyrzucania w Parku Miejskim znacznej ilości plastikowych butelek. „Wniosek o ukaranie mężczyzny grzywną zostanie skierowany do Sądu Grodzkiego” – informuje Jerzy Adamczyk, pełniący obowiązki oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie.
Akcja przeciwko zaśmiecaniu potrwa do końca sierpnia, a ma na celu ograniczenie powstawania tak zwanych „dzikich wysypisk” w lasach, parkach oraz przy parkingach leśnych. Mandatu może się jednak spodziewać każdy, kto swoje śmieci zamiast do kosza, wyrzuca po prostu na ulicę













