Nasilają się kradzieże paliwa z baków samochodów
W powiecie człuchowskim nasilają się kradzieże paliwa z baków samochodów.
W Człuchowie właściciel Jelcza stracił 200 litrów oleju napędowego o wartości około 700 złotych a w Murzynowie z baku innej ciężarówki zniknęło paliwo za około 600 złotych.
Zgodnie z prawem samochody ciężarowe nie mogą być pozostawiane w miastach na parkingach, chodnikach i placach, oprócz miejsc specjalnie do tego wyznaczonych.
„Wielu kierowców chce oszczędzić parę złotych i zamiast zapłacić za parking strzeżony pozostawia samochód na obrzeżach miejscowości, często w miejscach odludnych. To ułatwia pracę złodziejom paliwa” – tłumaczy Jerzy Adamczyk, pełniący obowiązki oficera prasowego w człuchowskiej Komendzie Powiatowej Policji.
Wypompowanie paliwa z baku traktowane jest przez policję jak kradzież z włamaniem. Grozi za to do 10 lat więzienia.













