W lasach najwyższy stopień zagrożenia pożarowego

Bardzo sucho i niebezpiecznie jest w lasach.

Ściółka leśna jest sucha jak pieprz – niewiele potrzeba, by doszło do tragedii. Na terenach leśnych obowiązuje trzeci, najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Gwałtownie spadła wilgotność ściółki i wynosi teraz zaledwie 11 %. Jeśli spadnie poniżej 10% i utrzyma się na takim poziomie przez najbliższych kilka dni, nadleśnictwa ogłoszą zakaz wstępu do lasu.
„11% to dramatycznie niski wskaźnik. Czekamy na deszcz” – komentuje sytuację aspirant Grzegorz Hoppe z Państwowej Straży Pożarnej w Chojnicach. Tego lata w powiecie chojnickim nie było jeszcze żadnego pożaru w lesie. Mimo to strażacy apelują o ostrożność.
Wszystkim, szukającym wakacyjnego wypoczynku w lasach, przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności. Dotyczy to przede wszystkim palaczy, którzy często bezmyślnie rzucają niedopałki papierosów. Ale trzeba też pamiętać o innych zagrożeniach. Przyczyną pożaru może być np. pozostawiona w lesie rozbita butelka

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno