Bytowska policja wzbogaciła się o dwa nowe pojazdy
Tym razem do komendy trafiły motocykle Kawasaki, które rozwijają prędkość do 180 kilometrów na godzinę.
Teraz policjanci nie będą mieli problemów z dogonieniem piratów drogowych. Policjanci podkreślają jednak, że woleliby nie wykorzystywać motocykli do takich działań, gdyż są one niebezpieczne dla wszystkich użytkowników drogi. Głównie chcą wykorzystywać motory do patrolowania, a że są zwrotne, policjanci mają nadzieję, że pomogą im w tej pracy. Jak podkreślają, na pewno łatwiej będzie przejechać przez korki, dotrzeć do miejsc, w których powstały i szybko je rozładować. Łatwiej będzie też schwytać uciekających drobnych złodziei i wandali. W razie wyższej konieczności takim motorem za uciekającym złodziejem można nawet pojechać chodnikiem – mówią policjanci.
Motocykle są nowe i na dotarciu, więc bytowscy funkcjonariusze jeszcze nie sprawdzili ich wszystkich możliwości, ale mówią, że z pewnością sprawdzą się w codziennej pracy.













