Szpital Powiatu Bytowskiego będzie zrestrukturyzowany

Rozpoczęcie restrukturyzacji Szpitala Powiatu Bytowskiego było głównym punktem obrad Rady Powiatu Bytowskiego.

Plan restrukturyzacji zakłada zaciągnięcie 2 mln. zł pożyczki na pokrycie części zobowiązań wobec ZUS, które wynoszą ponad 7 mln zł. Pieniądze zostaną także wykorzystane na odprawy dla części zwalnianych pracowników. W ramach restrukturyzacji 530-osobowa załoga zmniejszy się do 450 osób. Szpital zaprzestanie także wypłacania świadczeń związanych z tzw. „ustawą 203”, czyli 320 złotych miesięcznie. Oszczędności mają spowodować uregulowanie świadczeń wobec ZUS oraz zablokować działania komornika, które miesięcznie kosztują szpital 400 tys. zł.
Dyrektor szpitala Zbigniew Bińczyk zakłada, że restrukturyzacja będzie trwała około 10 lat. Radni powiatowi ten projekt uchwały przyjęli jednogłośnie. Bytowska Rada Powiatu przyjęła ponadto uchwałę o wystawieniu weksla in blanco na kwotę 1 mln. zł na dokończenie budowy sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Ekonomiczno Rolniczych w Bytowie.

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno