Chojnice: symultana szachowa
W Gimnazjum nr 1 w Chojnicach odbyła się symultana szachowa zorganizowana przez Uczniowski Klub Sportowy „Ósemka” i szkolną świetlicę.
Wyzwanie 12 adeptów „Królewskiej Gry” przyjął chojnicki szachista Jan Kiedrowicz. Symultanista jest utytułowanym zawodnikiem, zwycięzcą wielu turniejów szachowych. W ubiegłym roku został Mistrzem Polski Osób Niepełnosprawnych.
Rezultat spotkania to 10,5:1,5 punktu dla symultanisty. Jan Kiedrowicz rozegrał zwycięskie partie z 10 rywalami, zremisował: z Pawłem Paluszkiewiczem z UKS „Ósemka” i uznał wyższość jednego przeciwnika: Krzysztofa Bankerta.
Pozostali uczestnicy symultany to: Paulina Małek, Artur Stachewicz, Karol Kaszubowski, Adrian Grajczak, Kornel Labun, Piotr Januszewski, Dawid Megger, Waldemar Czapiewski, Grzegorz Gołuński i Czesław Gołuński.













