Z siekierą na policjantów
Dwaj policjanci z Czerska zostali zaatakowani siekierą podczas służby.
Policjanci z komisariatu w Czersku zamierzali zrealizować nakaz Prokuratora Rejonowego z Chojnic polecający im doprowadzić 36-letniego Pawła W. na jednorazowe badania psychiatryczne do Szpitala Specjalistycznego w Chojnicach. Kiedy funkcjonariusze przyjechali do miejsca zamieszkania 36-latka i okazali mu nakaz, mężczyzna wpadł w szał, chwycił siekierę i chciał nią zaatakować policjantów. Na szczęście został w porę obezwładniony, ale stróże prawa doznali przy tym powierzchownych ran. Jeden z nich został pogryziony przez Pawła W.
Agresywny 36-latek zamiast do szpitala trafił najpierw do policyjnego aresztu. Do sprawy prowadzonej przez prokuraturę dojdzie mu kolejny zarzut. Za czynną napaść na funkcjonariusza grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do lat 10













