Chojnice:14 oskarżonych w sprawie „lewych” przeglądów technicznych pojazdów
14 osób zasiądzie na ławie oskarżonych w chojnickim Sądzie Rejonowym w sprawie fałszowania przeglądów technicznych samochodów.
Samochody w ogóle nie wjeżdżały na linię diagnostyczną. Właściciele aut po prostu przychodzili po dokumenty. Wręczali diagnostom łapówki sięgające kilkudziesięciu złotych, a ci wystawiali im lewe przeglądy. Proceder ujawnili policjanci, którzy od dłuższego czasu obserwowali stacje diagnostyczne w Chojnicach przy ul. Gdańskiej i w Brusach. Zdarzenia zarejestrowały ukryte kamery. Diagności, jak i większość wręczających łapówki, przyznali się do winy. Prokuratura będzie domagać się dla nieuczciwych diagnostów kary z warunkowym zawieszeniem na dwa lata, grzywny oraz zakazu wykonywania zawodu. Karę pieniężną mają też zapłacić osoby, które wyłudziły poświadczenie nieprawdy w dokumentach. Ponadto poniosą koszty uczciwych przeglądów technicznych, gdyż pieniądze, za lewe ulegną przepadkowi













