Ordynator Ośrodka Leczenia Nerwic “Mawiko“ w Chojnicach aresztowany

Doktor Adam M.

ordynator Ośrodka Leczenia Nerwic NSP ZOZ Mawiko w Chojnicach został aresztowany. Sprawa dotyczy wystawiania przez lekarzy psychiatrów fałszywych zwolnień lekarskich. Dzięki „lewym” zwolnieniom przestępcy unikali kar. Prokuratura Rejonowa w Olsztynie przedstawiła Adamowi M. dwa zarzuty. Dotyczą one okresu od 2001 do 2003 roku, kiedy przychodnia Mawiko działała jeszcze w Człuchowie. Zarzuty postawiono także współpracującej wtedy z doktorem lekarce Izabelli W. Za jej pośrednictwem lekarz miał przyjąć od pacjenta trzykrotnie łapówkę w łącznej wysokości 2 tys. zł. “W zamian poświadczył nieprawdę w dokumentacji medycznej pacjenta, co do jego stanu zdrowia psychicznego i pobytu w placówce“ - powiedział Radiu Weekend rzecznik prasowy Prokuratury Rejonowej w Olsztynie, Mieczysław Orzechowski. Drugi zarzut dotyczy przyjęcia przez Adama M. i Izabellę W. telewizora, kompletu wypoczynkowego, 2 tysięcy złotych oraz 20 tys. zł w ramach “pożyczki“. Za taką łapówkę doktor potwierdził pięciokrotny pobyt jednego z pacjentów w NSP ZOZ Mawiko, chociaż w rzeczywistości osoba ta przebywała na oddziale tylko raz. Adam M. przebywa w olsztyńskim areszcie. Grozi mu do 10 lat więzienia

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno