Rozpoczęła się gazyfikacja Miastka
Gaz nie będzie dostarczany, jak pierwotnie zakładano, rurociągiem od strony Białego Boru, ale z potężnych dwóch zbiorników, które zostaną wybudowane na obrzeżach Miastka.
Inwestorem jest jedna z poznańskich firm zajmująca się dystrybucją gazu. Jeden ze zbiorników ma powstać przy ulicy Kowalskiej w sąsiedztwie Zakładu Energetyki Cieplnej, a drugi przy ulicy Kolejowej. Od kilkunastu dni w Miastku układana jest sieć gazowa. Rury ułożono już w rejonie osiedla „Trójkąt”, a obecnie układane są przy ulicach Wybickiego, Długiej i Konopnickiej.
Z planów firmy wynika, że budowa sieci powinna zakończyć się w sierpniu, a do mieszkań gaz powinien trafić w październiku tego roku













