Zespół Folklorystyczny „Kaszebe” obchodził 15-lecie działalności artystycznej
W sobotę (28.
Łącznie „Kaszebe” liczy około 100 członków. Ten dziecięco - młodzieżowy zespół folklorystyczny powstał w 1990 roku. Nazwa „Kaszebe” pojawiła się w maju tego samego roku, zaś opiekunka, a jednocześnie szefowa zespołu Maria Renata Wróblewska już w 1977 roku zaczęła prowadzić taneczne grupy o folklorystycznym charakterze. Wcześniej był zespół „Kaszuby”, składający się głównie z dorosłych, a jeszcze wcześniej Zespół Działający przy Szkole Podstawowej nr 7 w Chojnicach. To właśnie tam „Kaszebe” mają swoją siedzibę do dziś.
Zespół w dniu jubileuszu dostał kilka prezentów i mnóstwo kwiatów. Władze Chojnic przekazały akordeon, zespół otrzymał także m. in. skrzypce i bęben. Drobne upominki od władz Chojnic otrzymali również najbardziej zasłużeni, z reguły dorośli, członkowie zespołu













