Powiat człuchowski nie zamierza płacić 1 mln 200 tys. zł kary, jaką gmina Rzeczenica nałożyła na niego za nielegalną wycinkę i nadmierną przycinkę drzew w Grodzisku. Starosta Aleksander Gappa na wczorajszej (25.06) sesji Rady Powiatu Człuchowskiego zapowiedział złożenie odwołania.
Jak mówiliśmy w Weekend FM, wszczęte prawie 2,5 roku temu postępowanie administracyjne zakończyło się karą za uszkodzenie 27 drzew, zniszczenie 17 okazów oraz wycięcie 16 sztuk bez zezwolenia. Powiat miałby zapłacić 755 tys. zł zaraz po uprawomocnieniu się decyzji, a 445 tys. zostało odroczone na pięć lat. Władze powiatu nie zamierzają jednak płacić ani złotówki.
Prawnicy w tej chwili nad tym pracują. Jest dużo zastrzeżeń, które musimy położyć na stole i oczywiście to przez taką formułę właściwą, prawną zrealizować. Natomiast za wcześnie jest na to, żeby już praktycznie dzisiaj powiedzieć dokumentnie, jak wszystkie sprawy będą miały swój wyraz w tym naszym odwołaniu.
Mówił do radnych starosta człuchowski Aleksander Gappa.
Jak zapowiedział, w przyszłym tygodniu powiat skieruje sprawę do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Słupsku.














