Pędził Teslą 102 kilometry na godzinę, podczas gdy na drodze było ograniczenie do 40. Policyjna grupa SPEED ze Starogardu Gdańskiego namierzyła łamiącego przepisy kierowcę w Bożepolu Szlacheckim. Mężczyzna jechał Teslą i miał już na koncie identyczne wykroczenie.
Funkcjonariusze zatrzymali Teslę do kontroli drogowej. Po wylegitymowaniu kierowcy i sprawdzeniu jego danych okazało się, że mężczyzna był już wcześniej karany za przekroczenie prędkości, wobec czego tym razem odpowiedział za wykroczenie w warunkach recydywy. Funkcjonariusze ukarali go mandatem karnym w wysokości 4000 zł oraz nałożyli 14 punktów karnych. Mundurowi zatrzymali także prawo jazdy 37-latka na najbliższe 3 miesiące.
Mówi Weekend FM oficer prasowy policji w Starogardzie Gdańskim, Marcin Kunka.



