Nastoletni wandal odpowie za zniszczenia dokonane w Parku Borowiackim w Czersku. Do tego wybryku doszło wczoraj (10.06) około godz. 19.00. Zdarzenie zostało nagrane, a filmik pojawił się w mediach społecznościowych.
Policjanci zabezpieczyli krążący w sieci materiał filmowy, a jeszcze przed formalnym przyjęciem zawiadomienia do Komisariatu Policji w Czersku zgłosił się 17-latek, który przyznał się do zniszczenia mienia. Zarządca obiektu oszacował straty na około 2 tys. zł.
Mówi Weekend FM oficer prasowa KPP w Chojnicach Magdalena Zblewska..
Nastolatek tłumaczyć swoje zachowanie kłótnią z dziewczyną. Obywatel Ukrainy usłyszał zarzut zniszczenia mienia o charakterze chuligańskim. Grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. O dalszym losie 17-latka zdecyduje sąd.














