Rozpoczęła się przebudowa drogi powiatowej od miejscowości Grabowo Kościerskie do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 224. Trasa jest w złym stanie, przez ponad rok była objazdem dla modernizowanej właśnie drogi wojewódzkiej 221. Teraz ruszyła przebudowa drogi od Grabowa.
- Kierowcy muszą liczyć się więc z utrudnieniami - informuje wicestarosta powiatu kościerskiego Alicja Żurawska:
Od Grabowa do drogi 224 realizujemy inwestycję przebudowy tej drogi na odcinku kilometra wraz z budową chodnika po lewej stronie patrząc od Grabowa. To powoduje, że jest tam oznakowanie, trwają roboty, są maszyny, więc bardzo prosiłabym, żeby zwrócić uwagę, zwolnić.
Przebudowa odcinka od Grabowa do drogi wojewódzkiej 224 ma potrwać do końca sierpnia. Trwa także niwelacja karpin, po wycince naciętych drzew w pasie drogi powiatowej, na odcinku od Małego Klincza do Puca. Te roboty powinny zakończyć w ciągu tygodnia - szacują urzędnicy.














