Absolutorium dla Rady Powiatu Tucholskiego

Rada Powiatu Tucholskiego udzieliła zarządowi absolutorium, ale skrytykowała go za niewykorzystanie unijnych pieniędzy z programu SAPARD.


Rada zdecydowała także o wstrzymaniu budowy drogi z Bruchniewa do Suchej w gm. Lubiewo. Powodem jest nieuregulowany stan prawny terenu, po którym biegnie droga. Mieszkańcy są rozczarowani. Półtora roku temu, kiedy wycinano drzewa po obu stronach drogi Bruchniewo – Sucha, Zarząd Dróg Powiatowych obiecywał im lepszą drogę. Jednak na razie na obietnicach się skończyło. W tym roku wykarczowano drzewa przy trasie z Kęsowa do Żalna, a obecnie tnie się z Tucholi do Tlenia. Tu także mają być budowane nowe drogi.
Na sesji zapadła decyzja o budowie w Tucholi Domu Pomocy Społecznej. Koszt inwestycji wstępnie szacuje się na około 1 miliona zł. Nowy parterowy budynek miałby pomieścić 40 pensjonariuszy.
Ponadto 400 tys. złotych przyznano Powiatowemu Zarządowi Dróg - na łatanie dziur w drogach i . budżecie.

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno