Pięć złotych, dwa srebrne i jeden brązowy medal to dorobek Gardy Bytów podczas bokserskich Mistrzostw Wybrzeża. Ze złotymi krążkami wrócili Joanna Kostrub, Weronika Kreft, Szymon Domaszk, Michał Miętki i Igor Kreft, który dodatkowo został wyróżniony za najładniejszą walkę juniorów. Srebro mają Igor Jankowski i Jakub Gierszewski, a brąz - Paweł Wnuk Lipiński.
"Zdobyć pięć tytułów mistrzowskich w tak mocnym okręgu to duży sukces. A mogło być więcej, bo na dziesięciu zawodników było siedem finałów" - mówi Weekend FM trener Gardy Daniel Kreft.
Chyba pierwszy raz tak mocno wystartowaliśmy z tym. Dziewięć możliwości, szans siedem, pięć wygraliśmy. To jest bardzo dobry wynik jak na Bytów, który tak krótko w boksie jest, no to jestem bardzo zadowolony z tego.
Z ośmioma medalami ze Słupska wrócili też reprezentanci Boxing Team Chojnice. A dodać trzeba, że trener Marcin Gruchała zabrał na Mistrzostwa Wybrzeża jedynie kadetów i juniorów. Złote krążki zdobyli Szymon Bloch, Marcel Miszker, Sylvester Wilczek, Tymoteusz Zygmunt, srebrny Hubert Reszka, a brązowe Bartosz Wardziński, Oskar Sternik i Szymon Maćkowski.
Dla kadetów turniej w Słupsku był eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Awans wywalczyli Szymon Bloch i Marcel Miszker z Boxing Team oraz Szymon Domaszk z Gardy.






























