Termin został dotrzymany. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy złożyła wniosek o wydanie pozwolenia na budowę obwodnicy Sępólna Krajeńskiego. Jeśli nadal wszystko będzie przebiegało zgodnie z przyjętym harmonogramem, jej budowa może rozpocząć się jeszcze w tym roku. Więcej o tym nasz sępoleński reporter Maciej Bór.
Zgodnie z harmonogramem prac, wniosek o wydanie pozwolenia na budowę miał zostać złożony rok po podpisaniu umowy z wykonawcą. Ta została podpisana 3 lutego ubiegłego roku i rzeczywiście kilka dni temu wniosek o ZRiD trafił na biurko wojewody. Z oficjalnych komunikatów prasowych wynika, że Generalna Dyrekcja spodziewa się decyzji w 4tym kwartale tego roku, a kilka dni temu dyrektor Sebastian Borowiak mówił na naszej antenie, że rozpoczęcie budowy jest również możliwe w tym roku.
- Jesteśmy na tyle przygotowani, że jeżeli zostanie wydana decyzja ZRiD, to łopatę będziemy mogli wbić w terenie na przełomie 3-4 kwartału, ale patrząc na różną sytuację, która ma miejsce w województwie w zakresie specustawy, jeżeli doszłoby do do tego np. na przełomie grudnia, to tej łopaty nie wbijemy.
Obwodnica Sępólna ma mieć 6,5 kilometra długości i będzie kosztowała 115,5 miliona złotych. A ma być gotowa pod koniec 2028 roku.
Wniosek o pozwolenie na budowę obwodnicy Kamienia Krajeńskiego trafił do wojewody jeszcze w grudniu.














