Władze Brus, delegacje oraz członkowie Kurkowego Bractwa Strzeleckiego uczcili dzisiaj (2.02) 106 rocznicę powrotu miasta do Ojczyzny. Uroczystość odbyła się przy tablicy upamiętniającej to wydarzenie.
Powrót Pomorza, naszych ziem do Polski nie był jedynie zmianą granic na mapie. To był powrót do polskich wartości, do nauki upragnionego, ojczystego języka, do realizacji marzeń, które przez lata musiały czekać na swój czas. Marzeń o budowaniu wolnej Polski. Dziś naszym zadaniem jest dbałość o wolność, która wymaga nieustającej troski, wspólnotowości i współodpowiedzialności.
Mówi burmistrz Brus Witold Ossowski.
W uroczystościach wzięli również udział przedstawiciele szkół i Gminnego Zarządu Oświaty.














