Remontują łazienki i odświeżają poszczególne pomieszczenia, planują też zamontować windę. Trwa modernizacja w Urzędzie Gminy Dziemiany.
- Chcemy dostosować ten budynek do potrzeb XXI wieku - mówi Weekend FM wójt gminy Dziemiany Piotr Laska:
Chcemy stworzyć dobre warunki pracy, takie jak w XXI wieku powinny być, czyli jak jest latem za ciepło, to powinna być klimatyzacja i tę klimatyzację założyliśmy. Remontujemy wszystkie łazienki. No nie może być tak, że to są łazienki, w których są kafelki z różnego rodzaju, że to widać, że one mają kilkadziesiąt lat. Modernizujemy też wnętrza poszczególnych biur.
Prace modernizacyjne w tym roku mogą kosztować około 200 tys. zł – szacują urzędnicy. Dodajmy, że jeszcze w tym roku przedstawiciele gminy Dziemiany planują również złożyć wniosek do PFRON-u o dofinansowanie budowy windy dla osób niepełnosprawnych.













