Przy czerskim lodowisku działa wypożyczalnia łyżew. Ze sprzętu można skorzystać za darmo

To inicjatywa młodych ludzi z miasta.

Przy czerskim lodowisku działa wypożyczalnia łyżew. Ze sprzętu można skorzystać za darmo
fot. UM w Czersku

W Czersku działa już nie tylko darmowe lodowisko, ale również wypożyczalnia łyżew. Ta druga istnieje dzięki inicjatywie młodych ludzi. Po uruchomieniu lodowiska w stworzenie wypożyczalni zaangażowali się członkowie Młodzieżowej Rady Miejskiej oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży wraz z opiekunem, księdzem Pawłem Orłowskim.

Ja to nazywam łyżwodajnia, bo przychodzisz, pożyczasz, jeździsz, oddajesz. Nikt niczego nie chce, nikt niczego nie bierze. Inicjatywa KSM-u i tutaj chylę czoła przed księdzem Pawłem, który z tym KSM-em jest. KSM, oczywiście młodzieżowa rada, bo to młodzieżowa rada też wymyśliła taki pomysł.

Daniel Szpręga

Mówi Weekend FM burmistrz Czerska Daniel Szpręga.

Czerski samorząd na zakup sprzętu nie wydał żadnych środków. A samo lodowisko będzie działało przy Szkole Podstawowej nr 1 w Czersku do końca ferii zimowych.

Przy czerskim lodowisku działa wypożyczalnia łyżew. Ze sprzętu można skorzystać za darmo
fot. UM w Czersku

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno