W Więcborku zorganizowano dzisiaj (06.01) orszak Trzech Króli – mędrcy zmierzali do szopki na Placu Jana Pawła II po raz pierwszy w historii miasta. Trasa orszaku wiodła promenadą przy jeziorze, ulicami Ogrodową i Hallera, a zakończyła się krótką inscenizacją oddania hołdu małemu Jezusowi i złożenia złota, kadzidła i mirry.
Pragniemy państwa serdecznie powitać, chcemy razem przeżyć pierwszy w Więcborku orszak Trzech Króli, wraz z trzema mędrcami wyruszyć w drogę do stajenki. Jezu, świata Zbawicielu, prowadź nas do celu. Wierzcie wszyscy, starzy, młodzi, że nadzieja nie zawodzi. W troskach, w trudach i w chorobie, dobry Jezu, ufam Tobie.
Organizatorem wydarzenia był samorząd mieszkańców Więcborka wspólnie z gminą Więcbork, tutejszą parafią i MGOK.

































