
- środa, 31 grudnia 2025 7:07
Woj. pomorskie
Apel policji przed sylwestrową zabawą. Używajmy fajerwerków rozsądnie i zgodnie z prawem
Chodzi przede wszystkim o rozsądek podczas ich odpalania.
Przełom roku to czas tradycyjnych zabaw, a wielu z nas nie wyobraża sobie przywitania nowego roku bez fajerwerków. Tradycyjnie też policjanci w tym czasie apelują o rozważne obchodzenie się ze środkami pirotechnicznymi. Chodzi przede wszystkim o rozsądek podczas ich odpalania. To odpowiednie odległości od osób i budynków, używanie ich zgodnie z instrukcją przez osoby pełnoletnie i trzeźwe.
Wyroby pirotechniczne to materiały niebezpieczne, kupujmy więc fajerwerki wyłącznie sprawdzonych i legalnie działających punktach sprzedaży. Sprawdzajmy, czy opakowanie nie jest uszkodzone lub zdeformowane. Używajmy ich wyłącznie na otwartej przestrzeni. Nie pozwalamy dzieciom na samodzielne odpalanie fajerwerków. Nieprawidłowe używanie środków pirotechnicznych może skutkować odpowiedzialnością prawną, utratą zdrowia, a nawet życia.
Dawid Łaszcz
Mówi Weekend FM oficer prasowy KPP w Bytowie Dawid Łaszcz.
Mundurowi proszą, by wykazać się empatią wobec osób wrażliwych oraz zwierząt, które po prostu boją się huku petard. Zgodnie z prawem materiałów pirotechnicznych można używać legalnie tylko 31 grudnia i 1 stycznia, chyba że prawo miejscowe stanowi inaczej. Zakłócanie ciszy i porządku publicznego są natomiast karalne.
O tej sprawie usłyszysz też w radiu Weekend FM.
Słuchaj w:
- wtorek, 30 grudnia 2025 13:03
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
IMGW ostrzega przed oblodzeniem dróg i chodników. Temperatura przy gruncie może spaść do -4 stopni Celsjusza
- wtorek, 30 grudnia 2025 8:26
Woj. pomorskie
Zainwestują w drogi, projekty i szpital. Samorząd województwa pomorskiego zaplanował inwestycje na 2026 rok
- poniedziałek, 29 grudnia 2025 10:16
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
IMGW ostrzega przed oblodzeniem dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu
- niedziela, 28 grudnia 2025 20:18
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
IMGW ostrzega przed opadami marznącymi. W poniedziałek na drogach w regionie może wystąpić gołoledź
- niedziela, 28 grudnia 2025 10:38
Woj. pomorskie
Opowiem Ci historię, odcinek 198. Kaszubski kandydat na ołtarze: biskup Konstantyn Dominik
- wtorek, 23 grudnia 2025 10:45
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
IMGW ostrzega przed oblodzeniem dróg i chodników. Temperatura przy gruncie może spaść do -7 stopni Celsjusza
- sobota, 6 grudnia 2025 8:18
Woj. pomorskie
Jest tegoroczny "Ranking gmin województwa pomorskiego", a w nim samorządy z regionu
- piątek, 5 grudnia 2025 16:11
Woj. pomorskie
Prokuratora ma ustalenia w sprawie zabójstwa pochodzącego z Miastka 31-latka. Mężczyznę zabił i poćwiartował jego współlokator
- piątek, 28 listopada 2025 15:34
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
Zamieszanie wokół projektu Via Pomeranii. "Nie autoryzujemy w żaden sposób tego dokumentu"
- piątek, 28 listopada 2025 13:32
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
IMGW wydał ostrzeżenie 1. stopnia przed opadami marznącymi. Trudne warunki spodziewane są w sobotę
- środa, 26 listopada 2025 12:43
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
IMGW ostrzega: w nocy oraz w czwartek rano możliwe jest oblodzenie dróg i chodników. Spodziewane sa opady deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu
- czwartek, 20 listopada 2025 12:21
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
Ostrzeżenie IMGW: W nocy możliwe jest oblodzenie dróg i chodników. Temperatura przy gruncie może spaść do około -5 stopni Celsjusza
- poniedziałek, 17 listopada 2025 13:07
Woj. pomorskie
Mieszkaniec Koczały oskarżony o usiłowanie zabójstwa brata. Miastecka prokuratura skierowała sprawę do sądu w Słupsku
- poniedziałek, 17 listopada 2025 12:28
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
IMGW ostrzega przed oblodzeniem dróg i chodników. Temperatura minimalna przy gruncie może spaść do -4 stopni Celsjusza
- sobota, 15 listopada 2025 14:12
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
IMGW ostrzega przed opadami marznącymi. Trudne warunki spodziewane są w nocy z soboty na niedzielę
- poniedziałek, 10 listopada 2025 10:43
Woj. pomorskie
Policjanci będą bardziej ekologiczni. Jednostki z województwa pomorskiego otrzymały radiowozy hybrydowe
- czwartek, 6 listopada 2025 8:10
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
NFZ nie płaci, a szpitale w regionie kombinują. W Chojnicach trzeba przekładać zabiegi. "Na pewno w grudniu nie będzie już endoprotez"
- sobota, 1 listopada 2025 8:55
Woj. pomorskie
Jest więcej policyjnych patroli na drogach. W regionie trwa policyjna akcja "Wszystkich Świętych"
- czwartek, 30 października 2025 7:30
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
Uwaga na silny wiatr! Ostrzeżenie IMGW wydano dla dużej części kraju, w tym całego naszego regionu
- niedziela, 26 października 2025 9:58
Woj. pomorskie
Opowiem ci historię, odcinek 189. Szpiegowska operacja jak z filmu. Akcja "Wózek"
- czwartek, 23 października 2025 16:21
Chojnice ◆ Woj. pomorskie
Berlinka w większości pomorskiego przebiegu jest już przebudowana. Odcinek Czersk-Czarna Woda najszybciej na koniec przyszłego roku
Podcasty Weekend FM
Sport:
20:56"Pamięć o Jarku w dalszym ciągu jest". Grali, żeby upamiętnić Jarosława Armadę. Za nami trzecia edycja piłkarskiego Memoriału (FOTO)
8:32W weekend odbędzie się trzecia edycja piłkarskiego Memoriału Jarosława Armady w Chojnicach
11:45Historyczny sukces ChKŻ Chojnice! Nasi żeglarze zdobyli trzy medale na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata. "Sukces porównywalny do medalu olimpijskiego"
8:43W Sępólnie Krajeńskim rozpoczyna się dziś (19.12) 2. Grand Prix młodziczek i młodzików w tenisie stołowym
12:31Pierwszy taki turniej w Chojnicach. Szermierka historyczna w wykonaniu zawodników z Warszawy, Łodzi, Gdańska i Czerska (FOTO)
Ostatnio dodane artykuły:
8:26Od 1 stycznia Kościerzyna wprowadza zmiany w funkcjonowaniu bezpłatnej komunikacji miejskiej. "Zobaczymy, jak zmiana zostanie odebrana"
7:54Morsowanie, bieg i mecz Chojniczanki. Kolejna odsłona noworocznego trójboju w Chojnicach i Charzykowach
7:53Pamiętajmy o zwierzętach i zachowajmy rozwagę. Apel władz Czerska o ostrożność w czasie używania fajerwerków
7:23Zarząd powiatu sępoleńskiego po raz kolejny wykorzystał dofinansowanie z Lasów Państwowych na budowę dróg
7:23Kościerzyna zatwierdziła Miejski Plan Adaptacji do Zmian Klimatu. "To strategiczny dokument wyznaczający kierunki rozwoju miasta"
7:16Gmina Chojnice oficjalnie przejęła obiekt od dyrekcji Parku Narodowego "Bory Tucholskie". "W celu prowadzenia działalności statutowej przez GOK" (FOTO)
7:07Apel policji przed sylwestrową zabawą. Używajmy fajerwerków rozsądnie i zgodnie z prawem
7:02Zakończyła się przebudowa ulic w centrum Brus. Władze miasta planują już kolejne inwestycje w tym rejonie
14:53Radni apelują do władz powiatu człuchowskiego i szpitala o porozumienie z ratownikami medycznymi
13:53Dwa zdarzenia drogowe w powiecie bytowskim. W jednym obcokrajowiec prowadził bez prawa jazdy






























