Blisko 1 mln 270 tys. zł jest warty nowy wóz bojowy OSP w Trzebielinie. Strażacy ubiegali się o niego już od kilku lat. Teraz zakup stał się faktem. Pojazd to nowy średni wóz ratowniczo-gaśniczy marki MAN.
Jednostka o ten wóz starała się już od kilku lat, jednakże teraz stało się to możliwe. Mieliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w kwocie 475 tys. zł, z powiatu bytowskiego blisko 80 tys. zł. Sami strażacy w takiej zbiórce powszechnej, między innymi zbierali złom, udało im się też uzyskać 90 tys. zł.
Mówi Weekend FM wójt Trzebielina Daniel Chwarzyński.
Oprócz tego do zakupu dołożyły się prywatne firmy, nadleśnictwa w tym Nadleśnictwo Trzebielino oraz gmina Trzebielino. Samorząd przekazał na zakup wozu 600 tys. zł. Nowy MAN zastąpi teraz jedno z aut jednostki, czyli wysłużone 30-letnie volvo.














