Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już pod koniec przyszłego roku może rozpocząć się budowa obwodnicy Więcborka.
Przypomnijmy, że za jej budowę odpowiada Zarząd Dróg Wojewódzkich, bo ma ona powstać w ciągu drogi 241.
Prace projektowe zmierzają właśnie do końca, a najnowsze informacje na temat obwodnicy przywiózł niedawno z Bydgoszczy burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski.
Pan dyrektor potwierdził, że plan minimum na rok 2026 to otrzymanie decyzji ZRID [Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej - red.], czyli pozwolenia na realizację inwestycji drogowej wraz z wykupami gruntów, wyłonienie wykonawcy, to jest plan minimum. Natomiast jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami to również wbicie pierwszej łopaty.
Obwodnica Więcborka ma mieć nieco ponad 6 kilometrów długości i omijać Więcbork od strony zachodniej.














