Trwa policyjna akcja "Wszystkich Świętych". Na drogach regionu oraz w obrębie cmentarzy pojawiło się więcej patroli. Kierowcy muszą się liczyć z częstszymi kontrolami trzeźwości, prędkości oraz sposobu przewożenia dzieci. Mundurowi kierują też ruchem na ulicach dojazdowych do cmentarzy. I doradzają też, aby w miarę możliwości, korzystać z komunikacji miejskiej.
Jak co roku pomorscy policjanci ruchu drogowego będą dbali o to, aby obchody dnia Wszystkich Świętych przebiegły w jak najbardziej bezpieczny sposób. Policyjne działania będą trwały do poniedziałku 3 listopada. Większa ilość patroli będzie czuwać nad prawidłowym przepływem ruchu w rejonach pomorskich cmentarzy. Stosując się do zasad bezpieczeństwa wspólnie zadbajmy o to, aby dzień Wszystkich Świętych przebiegł spokojnie i adekwatnie do jego podniosłej atmosfery.
Mówi Piotr Pawłowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.














