
- niedziela, 7 września 2025 8:44
Gmina Chojnice
Gmina Chojnice nagrodziła "Piękną Wieś 2025". Komisja wybrała, a wójt na ostatniej sesji wręczył nagrody
Podsumowano tegoroczną edycję.
Specjalna komisja wybrała, a wójt na ostatniej sesji wręczył nagrody. W gminie Chojnice podsumowano tegoroczny konkurs na "Piękną Wieś". O tytuł rywalizowały cztery sołectwa.
- 1. miejsce Ogorzeliny, 2. miejsce Sławęcin. Komisja postanowiła nie przyznać 3. miejsca, ale przyznała dwa wyróżnienia, dla wsi Silno i Lotyń.
Iwona Orłowska
Poinformowała wiceprzewodnicząca Rady Gminy Chojnice, która przewodziła też komisji konkursowej, Iwona Orłowska.
Za zajęcie pierwszego miejsca Ogorzeliny otrzymały nagrodę w wysokości 8 tys. zł, a drugi na podium Sławęcin - 6 tys zł.
Konkurs "Piękna Zagroda Nierolnicza 2025"
- I miejsce: Krystyna i Sławomir Kuczkowscy z Granowa
- II miejsce: Justyna Sala ze Sławęcina
- III miejsce: Krystyna Papierkiewicz z Pawłówka
- Wyróżnienie:Ewa Tandecka z Chojniczek.
O tej sprawie usłyszysz też w radiu Weekend FM.
Słuchaj w:
- 32
- niedziela, 7 września 2025 13:20
Gmina Chojnice
"Pamięć o ułanach powinna przypominać nam nie tylko o przeszłości, ale i o teraźniejszości". Uroczystości 86. rocznicy Szarży pod Krojantami (FOTO)
- 23
- niedziela, 7 września 2025 11:37
Gmina Chojnice
Weekend na szarży. Widowisko historyczno-militarne na polu szarży pod Krojantami (ROZMOWY, FOTO)
- niedziela, 7 września 2025 8:27
Gmina Chojnice
Dziś (7.09) "Szarża pod Krojantami" - historyczno-militarne widowisko z udziałem rekonstruktorów i wojska
- 14
- sobota, 6 września 2025 18:58
Gmina Chojnice
Krojanty gotowe na niedzielną szarżę - w sobotę odsłonięto tu mural z ułanem na koniu (FOTO)
- sobota, 6 września 2025 9:54
Gmina Chojnice
Stwarzał zagrożenie, więc zniknął. Wyburzono pustostan w centrum Lichnów
- sobota, 6 września 2025 8:30
Gmina Chojnice
Uwaga kierowcy - jutro (7.09.) zmiana w organizacji ruchu na drodze w okolicach "Szarży pod Krojantami"
- sobota, 6 września 2025 8:26
Gmina Chojnice
Konferencja w Nowej Cerkwi i odsłonięcie muralu w Krojantach. To dzisiejszy (6.09) wstęp do jutrzejszej szarży
- sobota, 6 września 2025 8:25
Gmina Chojnice
Gmina Chojnice rozpoczyna proces budowy ścieżki rowerowej z Lichnów do Ostrowitego
- piątek, 5 września 2025 7:00
Tuchola ◆ Gmina Chojnice
Przejazdy kolejowe w gminie Chojnice i Tucholi do remontu. Będą utrudnienia
- piątek, 5 września 2025 6:53
Gmina Chojnice
Zderzenie osobówki i auta ciężarowego w gminie Chojnice. Jeden z kierowców trafił do szpitala
- czwartek, 4 września 2025 10:51
Gmina Chojnice
Ułański mural w centrum Krojant. Oficjalne odsłonięcie jeszcze przed szarżą i obchodami rocznicy wybuchu wojny
- czwartek, 4 września 2025 6:56
Gmina Chojnice
W niedzielę 7 września odbędą się oficjalne uroczystości i inscenizacja ułańskiej szarży w Krojantach
- wtorek, 2 września 2025 10:02
Gmina Chojnice
Ruszyło projektowanie ścieżki rowerowej z Chojniczek do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 235
- niedziela, 31 sierpnia 2025 19:44
Gmina Chojnice
Poważny wypadek mężczyzny na hulajnodze w gminie Chojnice. Poszkodowany po upadku był nieprzytomny
- niedziela, 31 sierpnia 2025 8:19
Gmina Chojnice
Wójt gminy Chojnice o żniwach i sytuacji polskich rolników: "Dobre zbiory, ale ceny fatalne"
- sobota, 30 sierpnia 2025 8:50
Gmina Chojnice
Nowy rok szkolny w gminie Chojnice: będzie gabinet dentystyczny w Charzykowach
- 12
- piątek, 29 sierpnia 2025 20:04
Gmina Chojnice
Kręcili przez dwa tygodnie, a teraz zabierają się za postprodukcję. Powstaje film o Swornegaciach i okolicy
- piątek, 29 sierpnia 2025 9:12
Gmina Chojnice
Inwestor budujący farmę fotowoltaiczną w Klawkowie wezwany do uzupełnienia raportu oddziaływania na środowisko
- czwartek, 28 sierpnia 2025 9:38
Gmina Chojnice
Nowe przydrożne witacze województwa pomorskiego. W pierwszej kolejności staną przy drogach krajowych
- środa, 27 sierpnia 2025 7:35
Gmina Chojnice
Rada Gminy Chojnice poparła rolników. Jest apel do rządzących w sprawie szkód wyrządzanych przez ptaki
- wtorek, 26 sierpnia 2025 7:32
Gmina Chojnice
Pieniądze na budowę magazynu zasobów ochrony ludności w Charzykowach mniejsze niż zapowiadano
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Im możesz pomóc:
Sport:
21:24Handball Czersk płaci frycowe. Porażka z Samborem Tczew w debiucie w I lidze. "Nie ma co załamywać rąk" (FOTO)
8:26Handball Czersk debiutuje w I lidze. Na inaugurację sezonu zagra u siebie z Samborem Tczew
17:11Red Devils Ladies Chojnice są potentatkami polskiego beach soccera. W siłę chce rosnąć także męski zespół Red Devils/Dragon
11:45Mirosław Laskowski i Miłosz Wojewski we władzach Polskiego Stowarzyszenia Klasy ILCA
9:40Z okazji swojego 80-lecia Tucholanka podejmie Chojniczankę. Drugoligowiec zagra towarzysko w Tucholi
Ostatnio dodane artykuły:
13:20"Pamięć o ułanach powinna przypominać nam nie tylko o przeszłości, ale i o teraźniejszości". Uroczystości 86. rocznicy Szarży pod Krojantami (FOTO)
11:37Weekend na szarży. Widowisko historyczno-militarne na polu szarży pod Krojantami (ROZMOWY, FOTO)
8:44Dziś (7.09) rocznicowe uroczystości w tucholskim Rudzkim Moście. Tym razem w asyście wojska
8:44W Karolewie odbędą się dziś (7.09) uroczystości związane z upamiętnieniem ofiar tutejszego obozu z początków II wojny światowej
8:44Gmina Chojnice nagrodziła "Piękną Wieś 2025". Komisja wybrała, a wójt na ostatniej sesji wręczył nagrody
8:43Będzie termomodernizacja remizy OSP w Rzeczenicy. Gmina liczyła jednak na wyższą dotację
8:43Są pieniądze na budowę nowych placów zabaw i siłowni plenerowych w gminie Sępólno Krajeńskie
8:27Dziś (7.09) "Szarża pod Krojantami" - historyczno-militarne widowisko z udziałem rekonstruktorów i wojska
21:24Handball Czersk płaci frycowe. Porażka z Samborem Tczew w debiucie w I lidze. "Nie ma co załamywać rąk" (FOTO)
18:58Krojanty gotowe na niedzielną szarżę - w sobotę odsłonięto tu mural z ułanem na koniu (FOTO)