Uwierzył w obietnice szybkiego zysku, zainwestował pieniądze w akcje firmy paliwowej i stracił swoje oszczędności - prawie 40 tys. zł. 71-latek z powiatu kościerskiego padł ofiarą oszustów internetowych.
Mężczyzna, zachęcony internetową reklamą, postanowił zainwestować pieniądze w akcje firmy z branży naftowej. Kliknął w podany link i podał swoje dane. Po chwili skontaktował się z nim oszust podający się za maklera giełdowego:
- Nakłonił go do wpłaty 800 zł. 71-latek przelał pieniądze, dostał potwierdzenie transakcji oraz link, w który kliknął. Było to złośliwe oprogramowanie. Mężczyzna klikając w te linki udostępnił dane do swojego konta i w okresie od 13 do 26 sierpnia oszuści wyłudzili, oszukali go na kwotę 38 tys. 800 zł.
Mówi Weekend FM Piotr Kwidziński z KPP w Kościerzynie.
Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie. Za oszustwo grozi kara do 8 lat więzienia.














