Wójt gminy Chojnice o żniwach i sytuacji polskich rolników: "Dobre zbiory, ale ceny fatalne"

Włodarz ma własną diagnozę sytuacji w polskim rolnictwie.

Wójt gminy Chojnice o żniwach i sytuacji polskich rolników Dobre zbiory, ale ceny fatalne
Urząd Gminy Chojnice fot.

Dobre zbiory, ale ceny fatalne - tak tegoroczne żniwa podsumowuje wójt gminy Chojnice Zbigniew Szczepański. Włodarz ma własną diagnozę sytuacji w polskim rolnictwie.

- Sytuacja na rynku rolniczym jest trudna. Kiedyś chyba nie było gospodarstwa rolnego, w którym nie byłoby zwierząt: świnie, krówki, drób i wtedy to zboże w Polsce produkowane było konsumowane w ramach hodowli, chowu. Dzisiaj rzadkością jest, że na wsi się hoduje zwierzęta. Mamy nadprodukcję zbóż, stąd taka cena.

Zbigniew Szczepański

Tłumaczy wójt i dodaje, że rolnicy za tonę pszenicy otrzymują dziś zaledwie jedną szóstą płacy minimalnej.

O tej sprawie usłyszysz też w radiu Weekend FM. 
Słuchaj w Chojnicach, Człuchowie i Tucholi na 99,30 FM 
Kościerzynie na 91,7 FM 
Bytowie na 105,8 FM 
Miastku na 87,8 FM 
Sępólnie Krajeńskim na 92,6 FM

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno