
- czwartek, 28 sierpnia 2025 10:47
Sport
Strażacy z Chojnic najlepiej na Pomorzu grają w tenisa stołowego. Zarówno w drużynie, jak i indywidualnie
Teraz chojnickich strażaków czekają listopadowe Mistrzostwa Polski w Kielcach.
Odbywające się w Kwidzynie Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Strażaków w Tenisie Stołowym przebiegały pod dyktando funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP w Chojnicach. Michał Brieger i Maksymilian Żychliński zdobyli złoty medal w drużynie, a - jak by tego było mało - spotkali się również w finale singla. W bratobójczym pojedynku górą był Michał Brieger.
- Finał był na bardzo wysokim poziomie, ponieważ trenujemy ze sobą dwa razy w tygodniu, niczym Maksa ja nie zaskoczę ani on mnie, po prostu dyspozycja dnia, akurat w tym dniu dużo lepiej mi się grało i po prostu sam wynik 3:0 nie mówi o tym, że to był łatwy mecz, był bardzo zacięty, bo każdy set był 11:8, 11:9 i w trzecim secie Maks nawet prowadził 10:8, miał dwie piłki setowe.
Michał Brieger
Mówi Weekend FM Michał Brieger, którego Maks Żychliński jest nie tylko kolegą z pracy i drużyny, ale również i podopiecznym, którego trenował przez kilkanaście lat.
Teraz chojnickich strażaków czekają listopadowe Mistrzostwa Polski w Kielcach. Wcześniej - w październiku - będą się przygotowywać do tego w Chojnicach w czasie pięciodniowego zgrupowania.
O tej sprawie usłyszysz też w radiu Weekend FM.
Słuchaj w Chojnicach, Człuchowie i Tucholi na 99,30 FM
Kościerzynie na 91,7 FM
Bytowie na 105,8 FM
Miastku na 87,8 FM
Sępólnie Krajeńskim na 92,6 FM
O tej sprawie usłyszysz też w radiu Weekend FM.
Słuchaj w:
- 4
- środa, 25 lutego 2026 14:30
Chojnice
Światowy Dzień Zakładki w Chojnicach. Towarzyszyła mu Gala Zakładki 2025, a nawet premiera okolicznościowej piosenki (FOTO)
- 11
- środa, 25 lutego 2026 13:43
Gmina Czersk
Stanowczy sprzeciw mieszkańców wobec rozbudowy zakładu w Rytlu. Pikieta przed ratuszem i wystąpienie na sesji (FOTO)
- środa, 25 lutego 2026 13:03
Człuchów
Mieszkaniec Człuchowa wpadł z narkotykami. Kryminalni zatrzymali 24-latka
- środa, 25 lutego 2026 12:24
Sport
Leszek Jodaniewski z Człuchowa wygrał turniej Grand Prix Polski Masters w Tenisie Stołowym. Przed nim Mistrzostwa Świata
- 4
- środa, 25 lutego 2026 11:09
Powiat Chojnicki
Trwa walka służb ze skutkami odwilży w powiecie chojnickim. "Zdarzenia w Chojnicach i Żychckich Osadach" (FOTO)
- środa, 25 lutego 2026 9:38
Kościerzyna
Kościerzyna na razie bez dofinansowania na przebudowę ulicy Jana Michałowicza. Wniosek samorządu znalazł się na liście rezerwowej
- środa, 25 lutego 2026 9:33
Człuchów
Specjalny zespół przygotuje system Karty Mieszkańca w Człuchowie. Ma zacząć działać jeszcze w tym roku
- środa, 25 lutego 2026 9:30
Gmina Brusy
W Brusach w tym roku powstanie nowy żłobek. Inwestycja pozwoli też rozwiązać kilka problemów lokalowych (ROZMOWA)
- środa, 25 lutego 2026 8:37
Tuchola
Tucholski kabaret "Sanatorium" wystąpi z nowym programem. To specjalny spektakl na 15-lecie
- środa, 25 lutego 2026 7:48
Chojnice
Pochodzący z Chojnic muzyk Maks Tachasiuk został uhonorowany nagrodą Odkrycie Empiku w kategorii Muzyka (ROZMOWA)
- środa, 25 lutego 2026 6:51
Powiat Kościerski
36-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego padł ofiarą oszustów. Chciał kupić przez internet pellet w okazyjnej cenie
- wtorek, 24 lutego 2026 14:33
Chojnice
Twoje zdrowie, odcinek 63. Plamka żółta - kiedy dochodzi do zwyrodnienia
- wtorek, 24 lutego 2026 13:26
Woj. Kujawsko-pomorskie ◆ Woj. Pomorskie
IMGW ostrzega przed zamarzaniem mokrej nawierzchni dróg i chodników. Temperatura przy gruncie może spaść do około -4 stopni Celsjusza
- wtorek, 24 lutego 2026 12:04
Powiat Kościerski
Zajechał drogę 70-latkowi i zniszczył mu samochód. 41-letniemu mieszkańcowi powiatu kościerskiego grozi za to do 7,5 roku więzienia
- wtorek, 24 lutego 2026 11:59
Powiat Tucholski
Lodowy zator na Strudze Kiczy w Tucholi. Sytuację uratowała poprawa pogody
- wtorek, 24 lutego 2026 11:14
Gmina Czersk
Nie będzie rozprawy w sprawie przedszkola w Rytlu. Gmina Czersk może podpisać umowę na budowę obiektu
- 3
- wtorek, 24 lutego 2026 10:47
Powiat Chojnicki
Strażacy w powiecie chojnickim interweniowali przy roztopach już ponad 50 razy. W Topoli wyłączono dwa przystanki autobusowe
- wtorek, 24 lutego 2026 10:29
Chojnice
OSP w Chojnicach będzie w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym przez kolejne pięć lat. Umowę podpisano w ratuszu
- wtorek, 24 lutego 2026 10:12
Człuchów
Miasto Człuchów podzieliło granty dla stowarzyszeń. Część pieniędzy została na później
- wtorek, 24 lutego 2026 10:10
Bytów
W Bytowie powstanie nowe rondo. Gmina pozyskała na ten cel dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Sport:
12:24Leszek Jodaniewski z Człuchowa wygrał turniej Grand Prix Polski Masters w Tenisie Stołowym. Przed nim Mistrzostwa Świata
11:30Kolejna lekcja od zespołu z czołówki. Handball Czersk znów wysoko przegrał na wyjeździe
10:27Kluby z naszego regionu docenione przez samorząd województwa pomorskiego. Najwyżej w klasyfikacji był Chojnicki Klub Żeglarski
8:27Ponad 600 młodych piłkarzy, koszykarzy i szczypiornistów zagrało w Dziecięcej Gali w Chojnicach. Zakończył się cykl turniejów Akademii Chojniczanki (FOTO)
17:30"Nie spodziewałem się, że będzie aż tak fajnie". Posłuchajcie o Walking Futbol Charzykowy, czyli klubie dla tych, co kiedyś za piłką biegali, a teraz chodzą (FOTO)
Ostatnio dodane artykuły:
14:30Światowy Dzień Zakładki w Chojnicach. Towarzyszyła mu Gala Zakładki 2025, a nawet premiera okolicznościowej piosenki (FOTO)
13:43Stanowczy sprzeciw mieszkańców wobec rozbudowy zakładu w Rytlu. Pikieta przed ratuszem i wystąpienie na sesji (FOTO)
13:03Mieszkaniec Człuchowa wpadł z narkotykami. Kryminalni zatrzymali 24-latka
11:09Trwa walka służb ze skutkami odwilży w powiecie chojnickim. "Zdarzenia w Chojnicach i Żychckich Osadach" (FOTO)
9:38Kościerzyna na razie bez dofinansowania na przebudowę ulicy Jana Michałowicza. Wniosek samorządu znalazł się na liście rezerwowej
9:33Specjalny zespół przygotuje system Karty Mieszkańca w Człuchowie. Ma zacząć działać jeszcze w tym roku
9:30W Brusach w tym roku powstanie nowy żłobek. Inwestycja pozwoli też rozwiązać kilka problemów lokalowych (ROZMOWA)
8:37Tucholski kabaret "Sanatorium" wystąpi z nowym programem. To specjalny spektakl na 15-lecie
7:48Pochodzący z Chojnic muzyk Maks Tachasiuk został uhonorowany nagrodą Odkrycie Empiku w kategorii Muzyka (ROZMOWA)
6:5136-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego padł ofiarą oszustów. Chciał kupić przez internet pellet w okazyjnej cenie





























