Mieszkanka powiatu kościerskiego prawie padła ofiarą oszustwa na paczkę za pobraniem

Przelew udało się zablokować.

Mieszkanka powiatu kościerskiego prawie padła ofiarą oszustwa na paczkę za pobraniem
fot. Wojciech Piepiorka

Kościerscy policjanci ostrzegają przed tzw. oszustem na paczkę za pobraniem. To jeden ze sposobów przestępców na oszukiwanie nieostrożnych kupujących. Ofiarą oszustów niemal padła 40-letnia mieszkanka powiatu kościerskiego. Kurier dostarczył jej przesyłkę za pobraniem, adresowaną na jej nazwisko.

Kobieta nie podejrzewając podstępu, zapłaciła ponad 200 zł. Po otwarciu paczki okazało się, że zawiera ona bezwartościowe buty. Potem okazało się, że nikt w jej domu nie składał żadnych zamówień. Przelew pieniędzy na szczęście udało się zablokować.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi kościerska policja. Mundurowi niezmiennie apelują o ostrożność podczas zakupów.

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno