
- środa, 23 lipca 2025 9:49
Powiat człuchowski
Starosta człuchowski zapowiada skargę na radną Arletę Kurzelewską. Ta odpowiada, że to próba kneblowania jej ust
Rzecznik Dyscyplinarny Okręgowej Izby Radców Prawnych w Koszalinie Joanna Tybora sprawy nie komentuje.
Starosta człuchowski Aleksander Gappa zapowiada skargę do Okręgowej Izby Radców Prawnych w Koszalinie na radną PiS-u Arletę Kurzelewską. Zamierza złożyć ją nie w związku z działalnością zawodową radnej, ale jej wystąpieniem na sesji absolutoryjnej Rady Powiatu Człuchowskiego.
Jak mówiliśmy w Weekend FM, radna pokazała zdjęcie zwłok, wynoszonych z toalety jednego z oddziałów człuchowskiego szpitala. Miało to stanowić dowód nieprawidłowości w lecznicy.
Zdaniem starosty, to naruszenie artykułu 11 Kodeksu Etyki Radcy Prawnego. Wynika z niego, że "Radca prawny obowiązany jest dbać o godność zawodu nie tylko przy wykonywaniu czynności zawodowych, ale również w działalności publicznej i w życiu prywatnym".
To, co w ocenie mieszkańców, pracowników, wszystkich zainteresowanych budzi poważne zastrzeżenia natury etycznej, no i też to stanowi ewidentne naruszenie obowiązującego porządku prawnego, myślę, że to jest temat dla Okręgowej Izby Radców Prawnych.
Aleksander Gappa
Mówił w czasie ostatniej sesji Aleksander Gappa.
Arleta Kurzelewska podkreśla, że nie ujawniła na zdjęciu niczyjego wizerunku. Twierdzi też, że nie naruszyła zakazu fotografowania. Uważa, że zapowiedź takiej skargi stanowi próbę jej zastraszenia.
Nam wszystkim powinno zależeć, żeby w szpitalu działo się dobrze. Jest poprawa, są jakieś efekty finansowe, pacjenci są obsługiwani raz lepiej, raz gorzej. Pewne rzeczy się dzieją naprawdę dobrze, ale naprawdę - na litość boską - nie kneblujcie ust radnym.
Arleta Kurzelewska
Rzecznik Dyscyplinarny Okręgowej Izby Radców Prawnych w Koszalinie Joanna Tybora odmówiła Weekend FM odpowiedzi na pytanie, czy zapowiadana skarga starosty wpłynęła, a jeśli tak, to o jakiej treści i na jakim etapie jest jej rozpatrywanie.
Zdaniem Joanny Tybory, nie stanowi to informacji publicznej.
Zobacz także:
O tej sprawie usłyszysz też w radiu Weekend FM.
Słuchaj w Chojnicach, Człuchowie i Tucholi na 99,30 FM
Kościerzynie na 91,7 FM
Bytowie na 105,8 FM
Miastku na 87,8 FM
Sępólnie Krajeńskim na 92,6 FM
O tej sprawie usłyszysz też w radiu Weekend FM.
Słuchaj w:
- sobota, 6 września 2025 8:25
Powiat człuchowski
W Chrząstowie, w gminie Człuchów, stanie nowoczesny fotoradar. Zostanie zainstalowany przy drodze krajowej nr 22
- poniedziałek, 1 września 2025 7:03
Powiat człuchowski
Jest więcej uczniów, ale brakuje nauczycieli. Szkoły powiatu człuchowskiego rozpoczynają nowy rok szkolny
- 45
- piątek, 29 sierpnia 2025 21:33
Powiat człuchowski
Koncerty Viki Gabor i Golden Life na zakończenie lata. Tak bawiliśmy się na Święcie Powiatu Człuchowskiego (FOTO)
- piątek, 29 sierpnia 2025 7:38
Powiat człuchowski
Viki Gabor i Golden Life na zakończenie wakacji. Dziś (29.08) Święto Powiatu Człuchowskiego
- czwartek, 28 sierpnia 2025 8:50
Powiat człuchowski
Będzie kolejny fragment ścieżki pieszo-rowerowej z Człuchowa do tzw. Szosy Bytowskiej
- środa, 27 sierpnia 2025 8:45
Powiat człuchowski
Zmarła uczestniczka wypadku w okolicach Sporysza, w gminie Rzeczenica. To 64-latka z Siedlec
- 20
- środa, 27 sierpnia 2025 7:45
Powiat człuchowski
Wkrótce odbiór końcowy. Finiszuje przebudowa drogi krajowej nr 25 od Człuchowa do granicy województwa (FOTO)
- wtorek, 26 sierpnia 2025 7:46
Powiat człuchowski
Człuchowskie liceum nad jeziorem czeka termomodernizacja. Są na nią środki unijne
- 6
- poniedziałek, 25 sierpnia 2025 10:05
Powiat człuchowski
Śmiertelny wypadek pod Koczałą. Nie żyje 43-letni motocyklista z Miastka (FOTO)
- sobota, 23 sierpnia 2025 8:42
Powiat człuchowski
Powiat człuchowski remontuje kilkanaście kilometrów swoich dróg. Rusza kolejny odcinek
- poniedziałek, 18 sierpnia 2025 7:12
Powiat człuchowski
Radny powiatu człuchowskiego Krzysztof Kozioł chce zmiany systemu potrąceń za nieobecności na sesjach i komisjach
- niedziela, 17 sierpnia 2025 8:25
Powiat człuchowski
Viki Gabor i Golden Life zagrają na tegorocznym Święcie Powiatu Człuchowskiego. Koncerty zaplanowane są na 29 sierpnia
- środa, 13 sierpnia 2025 8:42
Powiat człuchowski
Powiat człuchowski przymierza się do kolejnej rozbudowy szpitala. Chodzi między innymi o budynek dla laboratorium
- poniedziałek, 11 sierpnia 2025 14:22
Powiat człuchowski
Potrącił po pijanemu nastolatkę, teraz przeprasza. W sądzie w Człuchowie ruszył proces po wypadku w Wierzchowie Dworcu
- niedziela, 3 sierpnia 2025 8:19
Powiat człuchowski
Powiat człuchowski drugim najbogatszym w kraju. Tak wynika z rankingu pisma "Wspólnota"
- poniedziałek, 28 lipca 2025 10:31
Powiat człuchowski
Starosta człuchowski zapewnia, że nie ma planów budowy w powiecie centrum integracji dla imigrantów. "Ten temat nie istnieje"
- poniedziałek, 28 lipca 2025 10:09
Powiat człuchowski
Mieszkaniec Człuchowa trafił do szpitala po wypadku na drodze wojewódzkiej nr 188
- wtorek, 15 lipca 2025 7:05
Powiat człuchowski
Burmistrz Debrzna Marta Urbańska z jednogłośnym absolutorium i wotum zaufania
- czwartek, 10 lipca 2025 12:51
Powiat człuchowski
159 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym. Wideorejestrator nagrał pirata drogowego w Nowosiółkach
- 2
- niedziela, 6 lipca 2025 8:27
Powiat człuchowski
Do człuchowskiej policji dołączył kolejny pies tropiący
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Im możesz pomóc:
Sport:
21:24Handball Czersk płaci frycowe. Porażka z Samborem Tczew w debiucie w I lidze. "Nie ma co załamywać rąk" (FOTO)
8:26Handball Czersk debiutuje w I lidze. Na inaugurację sezonu zagra u siebie z Samborem Tczew
17:11Red Devils Ladies Chojnice są potentatkami polskiego beach soccera. W siłę chce rosnąć także męski zespół Red Devils/Dragon
11:45Mirosław Laskowski i Miłosz Wojewski we władzach Polskiego Stowarzyszenia Klasy ILCA
9:40Z okazji swojego 80-lecia Tucholanka podejmie Chojniczankę. Drugoligowiec zagra towarzysko w Tucholi
Ostatnio dodane artykuły:
13:20"Pamięć o ułanach powinna przypominać nam nie tylko o przeszłości, ale i o teraźniejszości". Uroczystości 86. rocznicy Szarży pod Krojantami (FOTO)
11:37Weekend na szarży. Widowisko historyczno-militarne na polu szarży pod Krojantami (ROZMOWY, FOTO)
8:44Dziś (7.09) rocznicowe uroczystości w tucholskim Rudzkim Moście. Tym razem w asyście wojska
8:44W Karolewie odbędą się dziś (7.09) uroczystości związane z upamiętnieniem ofiar tutejszego obozu z początków II wojny światowej
8:44Gmina Chojnice nagrodziła "Piękną Wieś 2025". Komisja wybrała, a wójt na ostatniej sesji wręczył nagrody
8:43Będzie termomodernizacja remizy OSP w Rzeczenicy. Gmina liczyła jednak na wyższą dotację
8:43Są pieniądze na budowę nowych placów zabaw i siłowni plenerowych w gminie Sępólno Krajeńskie
8:27Dziś (7.09) "Szarża pod Krojantami" - historyczno-militarne widowisko z udziałem rekonstruktorów i wojska
21:24Handball Czersk płaci frycowe. Porażka z Samborem Tczew w debiucie w I lidze. "Nie ma co załamywać rąk" (FOTO)
18:58Krojanty gotowe na niedzielną szarżę - w sobotę odsłonięto tu mural z ułanem na koniu (FOTO)