Burmistrz Debrzna Marta Urbańska została pozytywnie oceniona przez radnych za pierwszy, jeszcze niepełny rok swoich rządów. Otrzymała jednogłośne wotum zaufania, a taki samy był wynik głosowania nad absolutorium za wykonanie budżetu na 2024 rok.
To drugie takie głosowanie za jej kadencji, jednak poprzednie dotyczyło roku 2023, w którym rządził jeszcze jej poprzednik Wojciech Kallas. Teraz radni rozliczali ją za 12 miesięcy, z których ona przez osiem była u sterów gminy Debrzno:
- Ten wynik, drodzy państwo, to nie jest sukces jednej osoby. To jest efekt wspólnej pracy i zaufania. Z pokorą, ale i determinacją zapewniam, że nadal będę służyć mieszkańcom najlepiej jak potrafię - odpowiedzialnie, uczciwie i z pełnym zaangażowaniem.
Mówiła już po głosowaniu Marta Urbańska.
Do debaty nad Raportem o stanie gminy Debrzno nie zgłosił się żaden mieszkaniec.
Budżet to 71 mln zł zarówno po stronie dochodów, jak i wydatków, a deficyt został zredukowany o 6 mln zł w stosunku do planów.
Wykonanie budżetu gminy Debrzno w 2024 roku:
"Dochody: plan 75 801 308,67 zł; wykonanie 71 074 265,61 zł (93,76 proc.).
"Wydatki: plan 81 998 668,68 zł; wykonanie 71 165 410,94 zł (86,79 proc.).
"Inwestycje: plan 16 663 540,53 zł; wykonanie 11 050 192,75 zł (15,53 proc. wszystkich wydatków)
"Deficyt: plan 6 197 360,01 zł; wykonanie 91 145,33 zł.
"Dług publiczny na koniec roku: 28 361 362,24 zł (39,9 proc. w stosunku do dochodów).
O tej sprawie usłyszysz też w radiu Weekend FM.
Słuchaj w Chojnicach, Człuchowie i Tucholi na 99,30 FM
Kościerzynie na 91,7 FM
Bytowie na 105,8 FM
Miastku na 87,8 FM
Sępólnie Krajeńskim na 92,6 FM














