
- wtorek, 1 lipca 2025 12:50
Powiat kościerski
Sąsiedzka czujność uratowała 87-latkę z Kościerzyny. Kobieta wpadła do wanny, z której nie mogła się wydostać
Kobieta trafiła do szpitala.
Dzięki szybkiej reakcji sąsiada, pomoc nadeszła na czas. Wczoraj (30.06.) dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie odebrał zgłoszenie od zaniepokojonego mieszkańca jednego z bloków w Kościerzynie. Mężczyzna poinformował, że zza drzwi mieszkania 87-letniej sąsiadki słychać kobiecy krzyk wzywający pomocy - relacjonuje oficer prasowy KPP w Kościerzynie Piotr Kwidziński:
Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji oraz jednostkę straży pożarnej. Po wejściu do mieszkania funkcjonariusze zastali seniorkę leżącą w wannie. Kobieta była przytomna, jednak nie miała siły się podnieść i samodzielnie wydostać. Policjanci wspólnie ze strażakami udzielili kobiecie pierwszej pomocy.
Piotr Kwidziński
Na miejscu pojawił się też zespół ratownictwa medycznego, który przetransportował kobietę do szpitala.
O tej sprawie usłyszysz też w radiu Weekend FM.
Słuchaj w Chojnicach, Człuchowie i Tucholi na 99,30 FM
Kościerzynie na 91,7 FM
Bytowie na 105,8 FM
Miastku na 87,8 FM
Sępólnie Krajeńskim na 92,6 FM
O tej sprawie usłyszysz też w radiu Weekend FM.
Słuchaj w:
- poniedziałek, 29 grudnia 2025 12:40
Powiat kościerski
Kościerska policja zatrzymała dwóch poszukiwanych mężczyzn. Obaj zatrzymani trafili już do aresztu
- poniedziałek, 29 grudnia 2025 12:12
Powiat kościerski
Powiat kościerski przymierza się do połączenia Domu Wczasów Dziecięcych i Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie
- poniedziałek, 29 grudnia 2025 12:11
Powiat kościerski
Dwie osoby zostały ranne w wypadku w Kłobuczynie, w gminie Kościerzyna
- 4
- poniedziałek, 29 grudnia 2025 9:35
Powiat kościerski
Pożar domku letniskowego w gminie Stara Kiszewa. Z ogniem walczyło 5 zastępów straży pożarnej
- 2
- niedziela, 28 grudnia 2025 8:44
Powiat kościerski
Uczniowie z Wąglikowic i policjanci nagrali film promujący w języku kaszubskim noszenie odblasków (WIDEO)
- środa, 24 grudnia 2025 11:01
Powiat kościerski
44-latek pobity i okradziony w swoim mieszkaniu. Kościerska policja zatrzymała dwoje sprawców tego przestępstwa
- niedziela, 21 grudnia 2025 9:31
Powiat kościerski ◆ Gmina Karsin
Wypadek quada w powiecie kościerskim. Kierowca był pijany (AKTUALIZACJA)
- niedziela, 21 grudnia 2025 8:54
Powiat kościerski
Jak wyglądały tradycje świąteczne w gburskich chałupach i szlacheckim dworze? Wystawa w muzeum we Wdzydzach
- czwartek, 18 grudnia 2025 14:37
Powiat kościerski
Od piątku zmiany w organizacji ruchu na drodze wojewódzkiej 221 na odcinku Nowa Karczma – Kościerzyna
- 2
- czwartek, 18 grudnia 2025 8:56
Powiat kościerski
Powiat kościerski uchwalił budżet na 2026 rok. "Gwarantujący dalsze obniżanie zadłużenia" - mówi starosta
- wtorek, 16 grudnia 2025 12:20
Powiat kościerski
Pijani kierowcy na drogach powiatu kościerskiego. Niechlubną rekordzistką była 43-latka z passata z ponad 3 promilami
- 5
- środa, 10 grudnia 2025 15:32
Powiat kościerski
22-latka ranna w wypadku w Dziemianach. Bus uderzył w jej toyotę i wypchnął ją pod ciężarówkę (FOTO)
- poniedziałek, 8 grudnia 2025 11:54
Powiat kościerski
Oszustwa metodą "na bank" i "na blika" w Kościerzynie. Jedną z ofiar jest 36-letnia kobieta
- piątek, 5 grudnia 2025 12:58
Powiat kościerski
Nielegalnie składowali niebezpieczne odpady. W powiecie kościerskim wpadł domniemany szef grupy przestępczej (WIDEO)
- środa, 3 grudnia 2025 10:36
Powiat kościerski
Pędził ponad 120 km/h na dopuszczalnej 40-tce. 44-letniego kierowcę busa zatrzymała kościerska policja (WIDEO)
- wtorek, 2 grudnia 2025 11:05
Powiat kościerski
Dwaj mieszkańcy powiatu kościerskiego padli ofiarą internetowych oszustów. Policja prowadzi postępowanie w obu sprawach
- poniedziałek, 1 grudnia 2025 11:06
Powiat kościerski
Kościerska policja zatrzymała sprawcę wypadku na drodze powiatowej Niedamowo-Wielki Podleś
- sobota, 29 listopada 2025 8:09
Powiat kościerski
Skontrolowali 50 pojazdów i wystawili 26 mandatów. Kościerska policja podsumowuje akcję kontroli prędkości
- piątek, 28 listopada 2025 12:26
Powiat kościerski
Cztery próby oszustwa na tzw. policjanta odnotowano wczoraj w gminie Karsin. Seniorzy zachowali jednak czujność
- czwartek, 27 listopada 2025 11:26
Powiat kościerski
Policja w Kościerzynie zatrzymała poszukiwanego 43-latka. Mężczyzna ma do odsiadki wyrok za kradzieże z włamaniem
Podcasty Weekend FM
Sport:
20:56"Pamięć o Jarku w dalszym ciągu jest". Grali, żeby upamiętnić Jarosława Armadę. Za nami trzecia edycja piłkarskiego Memoriału (FOTO)
8:32W weekend odbędzie się trzecia edycja piłkarskiego Memoriału Jarosława Armady w Chojnicach
11:45Historyczny sukces ChKŻ Chojnice! Nasi żeglarze zdobyli trzy medale na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata. "Sukces porównywalny do medalu olimpijskiego"
8:43W Sępólnie Krajeńskim rozpoczyna się dziś (19.12) 2. Grand Prix młodziczek i młodzików w tenisie stołowym
12:31Pierwszy taki turniej w Chojnicach. Szermierka historyczna w wykonaniu zawodników z Warszawy, Łodzi, Gdańska i Czerska (FOTO)
Ostatnio dodane artykuły:
12:40Kościerska policja zatrzymała dwóch poszukiwanych mężczyzn. Obaj zatrzymani trafili już do aresztu
12:12Powiat kościerski przymierza się do połączenia Domu Wczasów Dziecięcych i Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie
12:11Dwie osoby zostały ranne w wypadku w Kłobuczynie, w gminie Kościerzyna
12:05W Wigilię włamywacz ukradł ponad milion złotych. Złodziej szybko wpadł w ręce bytowskich policjantów (WIDEO)
11:15Dyrektor człuchowskiego szpitala zapewnia, że od 1 stycznia karetki nadal będą jeździć. "Zabezpieczymy funkcjonowanie ZRM"
11:09Burmistrz Człuchowa powołał zespół, który zbada sytuację w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej
10:57Wójt gminy Człuchów Paweł Gibczyński odpowiada na zarzuty mieszkańców Dębnicy
10:16IMGW ostrzega przed oblodzeniem dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu
10:16IMGW ostrzega przed oblodzeniem dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu
9:35Pożar domku letniskowego w gminie Stara Kiszewa. Z ogniem walczyło 5 zastępów straży pożarnej






























