
Artykuł sponsorowany
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.
Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:
Zamknij oknoByło zamknięcie kapsuły czasu, przemarsz przez miasto, oficjalne odsłonięcie nowego muralu i wianki nad jeziorem Mochel.
Powrót do świętowania dni miasta obiecała swoim wyborcom burmistrz Kamienia Natalia Marciniak, a jednym z ważniejszych elementów tego dnia było zamknięcie kapsuły czasu na skwerze przy Urzędzie Miejskim.
W kapsule znalazł się między innymi list pani burmistrz do mieszkańców Kamienia z przyszłości.
Drodzy mieszkańcy Kamienia Krajeńskiego, ci dzisiejsi i ci, którzy będą tu za 50 lat. Nie wiemy, jaki będzie Kamień Krajeński w 2075. Może będzie większy, może będzie bardziej zautomatyzowany, może jeszcze bardziej związany z naturą? Ale wierzymy, że wciąż będzie waszym domem, miejscem z duszą, z historią i z ludźmi, którzy będą o siebie nawzajem dbać.
Natalia Marciniak
Później, już w amfiteatrze nad jeziorem Mochel, były oficjalne uroczystości, występ zespołu pieśni i tańca z Poznania, puszczanie wianków świętojańskich, a gwiazdą pierwszego dnia obchodów Dni Kamienia była Katarzyna Żak.
Jestem zaszczycona, że mogę dzisiaj wystąpić dla państwa. Po 30 latach wracam do twórczości Wojciecha Młynarskiego, składając mu wielki hołd za to wszystko czego mnie nauczył. I dzisiaj przypomnę państwu kilkanaście piosenek Wojciecha Młynarskiego.
Katarzyna Żak
Zdjęcia i szczegóły dzisiejszych obchodów Dni Kamienia Krajeńskiego znajdziecie na portalu weekendfm.pl, a jutro (29.06.) na tutejszym stadionie wystąpi zespół Enej.
Słuchaj w: