
Artykuł sponsorowany
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.
Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:
Zamknij oknoNa szczęście nikt nie ucierpiał.
Aktualizacja:
Na pół miliona złotych wstępnie oszacowane zostały straty po pożarze, który wybuchł w nocy na poddaszu budynku wielorodzinnego w Kiełpinku, w gminie Człuchów. Walczyło z nim 34 strażaków z dziewięciu zastępów. Zgłoszenie służby otrzymały wczoraj (24.06), kilkanaście minut przed północą. Gdy pierwsi strażacy dotarli na miejsce, pożar był już rozwinięty - języki ognia wydostawały się spod dachu.
- Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądów wody w natarciu na palący się budynek z zewnątrz, następnie wprowadzono roty zabezpieczone w sprzęt ochrony układu oddechowego celem przeszukania pomieszczeń i podania dodatkowych prądów wody. Prowadzono również działania gaśnicze z podnośnika hydraulicznego. Po przygaszeniu pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych i dogaszania ognia. W trakcie działań prowadzono ewakuację mienia z budynku.
Piotr Frankenstein
Mówi Weekend FM dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Człuchowie Piotr Frankenstein.
Co najważniejsze - nikt nie ucierpiał. W budynku znajdowało się 14 osób i wszystkie opuściły obiekt przed przybyciem strażaków. Przypuszczalna przyczyna pożaru to zwarcie instalacji elektrycznej, jednak będzie to weryfikowane jeszcze w trakcie policyjnego dochodzenia.
Działania zakończyły się o 5.00 rano. W akcji brały udział cztery zastępy z JRG w Człuchowie, jeden z JRG Chojnice, dwa z OSP Przechlewo oraz po jednym z OSP Rzeczenica i Polnica.
Wcześniej informowaliśmy:
Dziewięć zastępów straży pożarnej walczyło w nocy z pożarem w Kiełpinku, w gminie Człuchów. Ogień pojawił się na poddaszu budynku wielorodzinnego. Zgłoszenie służby otrzymały we wtorek (24.06), kilkanaście minut przed północą. Gdy pierwsze zastępy dotarły na miejsce, języki ognia wydostawały się już spod dachu.
Co najważniejsze - nikt nie ucierpiał. W budynku znajdowało się 14 osób i wszystkie opuściły obiekt przed przybyciem strażaków.
Działania zakończyły się dziś (25.06) o 5.00 rano. W akcji brały udział cztery zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Człuchowie, jeden z JRG Chojnice, dwa z OSP Przechlewo oraz po jednym z OSP Rzeczenica i Polnica.
O tej sprawie usłyszysz też w radiu Weekend FM.
Słuchaj w Chojnicach, Człuchowie i Tucholi na 99,30 FM
Kościerzynie na 91,7 FM
Bytowie na 105,8 FM
Miastku na 87,8 FM
Sępólnie Krajeńskim na 92,6 FM