Podejrzany o zabicie policjanta w Słupsku nie odpowie za tragedię. Uznano go za niepoczytalnego

W wypadku zginął Rafał Fortuński.

Podejrzany o zabicie policjanta w Słupsku nie odpowie za tragedię. Uznano go za niepoczytalnego
fot. WP

Podejrzany o zabicie pochodzącego z Chojnic policjanta Rafała Fortuńskiego nie trafi do więzienia. Gerard B. w czerwcu 2024 roku szaleńczą jazdą stwarzał zagrożenie na ulicach Słupska. Wjechał z dużą prędkością na skrzyżowanie na czerwonym świetle i śmiertelnie potrącił mundurowego na motocyklu. Gerard B. usłyszał między innymi zarzut zabójstwa z zamiarem ewentualnym przy użyciu samochodu. Został poddany badaniom psychiatrycznym i uznany za niepoczytalnego. W związku z tym nie można skierować przeciw niemu aktu oskarżenia.

W sprawie uzyskano opinię psychiatryczną na temat Gerarda B., z której wynika, iż jest on niepoczytalny, a jego pozostawanie na wolności stwarza niebezpieczeństwo. Wobec powyższego jedyna decyzja, jaka może zostać podjęta w takiej sytuacji przez prokuratora, to skierowanie do sądu wniosku o umorzenie postępowania, z jednoczesnym zarządzeniem o umieszczeniu Gerarda B. w zakładzie psychiatrycznym na czas nieokreślony.

Paweł Wnuk

Mówi Weekend FM rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Słupsku Paweł Wnuk.

Decyzja w tej sprawie ma zostać sporządzona do końca tego tygodnia.

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno