
- niedziela, 25 maja 2025 14:07
Gmina Czersk
Poważny wypadek motorowerzysty w Kłodni koło Czerska. Śmigłowiec LPR przetransportował go do szpitala (AKTUALIZACJA)
Policja ma już wstępne ustalenia okoliczności wypadku.
Do poważnego wypadku motorowerzysty doszło w Kłodni, w gminie Czersk. Na miejscu potrzebne było wsparcie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Działały tu też zespół ratownictwa medycznego, policja oraz zawodowa straż pożarna z Chojnic i druhowie z OSP w Rytlu i Krzyżu.
Po dojeździe na miejsce zastępów, na miejscu obecny był już zespół ratownictwa medycznego oraz patrol policji. Osoba poszkodowana zaopatrywana przez ratowników medycznych. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Decyzją kierownika zespołu na miejsce zadysponowano lotnicze pogotowie ratunkowe.
Kamil Reszke
Relacjonuje Weekend FM dyspozytor Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chojnicach Kamil Reszke.
Chojnicka policja ma już ustalenia okoliczności tego wypadku.
Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 51-letni kierujący motorowerem, na łuku drogi nie dostosował prędkości, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w kamień. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Magdalena Zblewska
Mówi Weekend FM oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach Magdalena Zblewska.
- Dobra pogoda i sucha nawierzchnia mogą usypiać czujność i sprzyjać ryzykownym manewrom. Zachowajmy ostrożność - bezpieczeństwo zależy od nas wszystkich - dodaje policjantka.
O tej sprawie usłyszysz też w radiu Weekend FM.
Słuchaj w Chojnicach, Człuchowie i Tucholi na 99,30 FM
Kościerzynie na 91,7 FM
Bytowie na 105,8 FM
Miastku na 87,8 FM
Sępólnie Krajeńskim na 92,6 FM
- środa, 9 lipca 2025 20:00
Gmina Czersk
Kolejny wypadek nastolatka na hulajnodze elektrycznej. W Czersku 13-latek przewrócił się i uderzył głową o chodnik
- wtorek, 8 lipca 2025 11:06
Gmina Czersk
Policjanci zatrzymali podejrzanego o dokonanie rozboju w centrum Czerska. Mężczyzna zaatakował i zabrał telefon
- poniedziałek, 7 lipca 2025 15:41
Gmina Czersk
Kierowca forda w gminie Czersk jechał pijany i uderzył w płot posesji. Złamał też dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów
- poniedziałek, 7 lipca 2025 12:49
Gmina Czersk
W gminie Czersk powstanie sołectwo Łukowo. Będą także inne zmiany w jednostkach pomocniczych
- sobota, 5 lipca 2025 8:56
Gmina Czersk
Czersk świętuje 99 urodziny. Z tej okazji koncerty zagrają m.in. Julia Żugaj i Sławek Uniatowski
- środa, 2 lipca 2025 10:27
Gmina Czersk
Burmistrz Czerska chce zakazać jazdy hulajnogami na Placu Ostrowskiego. "Niewiele nam brakuje do tego, aby doszło do wypadków"
- wtorek, 1 lipca 2025 11:52
Gmina Czersk
Burmistrz Czerska bez absolutorium i wotum zaufania. Radni zatwierdzili tylko rozliczenie budżetu za 2024 rok
- poniedziałek, 23 czerwca 2025 9:20
Gmina Czersk
W Czersku powstaną nowe budynki wielorodzinne. "Planujemy podpisanie umowy z wykonawcą robót" (ROZMOWA)
- niedziela, 22 czerwca 2025 8:58
Gmina Czersk
Trwa wymiana dachu na kościele w Łęgu. Do naprawy zabytku dołożyły gmina Czersk i powiat chojnicki
- sobota, 21 czerwca 2025 8:14
Gmina Czersk
OSP w Odrach świętuje dziś (21.06.) 150-lecie istnienia. To najstarsza jednostka w gminie Czersk
- sobota, 21 czerwca 2025 8:07
Gmina Czersk
W niedzielę otwarcie po rewitalizacji Lasku Miejskiego w Czersku. To teren rekreacji na obrzeżach miasta
- poniedziałek, 16 czerwca 2025 7:23
Gmina Czersk
Biuro zamiejscowe wydziału komunikacji w Czersku działa już miesiąc
- niedziela, 15 czerwca 2025 8:44
Gmina Czersk
Gmina Czersk realizuje utwardzanie kilku odcinków dróg asfaltowych. Powstaną w siedmiu lokalizacjach
- 24
- sobota, 14 czerwca 2025 18:00
Gmina Czersk
Sołectwo Zapora w gminie Czersk świętuje pierwszy rok istnienia. Impreza jest połączona z Dniem Dziecka i powitaniem lata (FOTO)
- 18
- piątek, 13 czerwca 2025 23:34
Gmina Czersk
Przedszkole w Łęgu gotowe na przyjęcie dzieci. Obiekt został symbolicznie otwarty po raz drugi (FOTO)
- piątek, 13 czerwca 2025 8:22
Gmina Czersk
W sobotę (14.06) festyn na powitanie lata oraz pierwsza rocznica powstania sołectwa Zapora, w gminie Czersk
- wtorek, 10 czerwca 2025 6:47
Gmina Czersk
Jest termin uruchomienia przedszkola w Łęgu. "Budynek został uratowany przed tą wilgocią i tym grzybem"
- niedziela, 8 czerwca 2025 8:49
Gmina Czersk
Będzie wakacyjny pociąg z Torunia do Czerska. To bezpośrednie połączenie przez Bory Tucholskie
- piątek, 6 czerwca 2025 14:42
Gmina Czersk
Śledczy mają pewność, czyje zwłoki znaleziono w okolicach Wojtala. Przyczyna śmierci nie jest znana
- 6
- środa, 4 czerwca 2025 16:06
Gmina Karsin ◆ Gmina Czersk
Tragiczny finał poszukiwań zaginionego mieszkańca gminy Karsin. W środę (4.06.) po południu odnaleziono jego zwłoki
- środa, 4 czerwca 2025 11:11
Gmina Czersk
Kierowca audi jechał w Czersku prawie 170 km/h. Był już wcześniej karany za szybką jazdę
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Im możesz pomóc:
Sport:
9:50Lech Stoltman po raz 12. mistrzem Polski w pchnięciu kulą. Chojniczanin przygotowuje się już do mistrzostw świata
9:57Sukces zawodniczki Chojnickiego Klubu Żeglarskiego na jeziorze Garda. Alicja Dampc mistrzynią Europy w żeglarstwie
8:48Człuchowski policjant zdobył miejsce na podium podczas Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie w Suszu
10:32Oleksii Bytkov przychodzi, Jakub Romanik odchodzi z Chojniczanki.
19:26Pięć dekad temu wygrali Puchar "Świata Młodych". Piłkarze Tęczy Rytel spotkali się po 50 latach. Było też o lidze koszykówki w Człuchowie (FOTO)
Ostatnio dodane artykuły:
16:07Jutro (11.07) rozpoczynają się Dni Przechlewa. W sobotę muzyczną gwiazdą będzie Gosia Andrzejewicz
13:43Kościerska policja zatrzymała trzech poszukiwanych mężczyzn
13:4012 kierujących przekroczyło prędkość. To wynik kontroli policyjnej na drogach powiatu kościerskiego
13:08IMGW ostrzega: w piątek intensywne opady deszczu, możliwe są też burze. Ostrzeżenie 1. stopnia dla wszystkich powiatów w regionie
13:08IMGW ostrzega: w piątek intensywne opady deszczu, możliwe są też burze. Ostrzeżenie 1. stopnia dla wszystkich powiatów w regionie
12:51159 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym. Wideorejestrator nagrał pirata drogowego w Nowosiółkach
10:20W Kościerzynie trwa montaż zadaszonych przystanków komunikacji miejskiej. "Montujemy w pięciu lokalizacjach"
10:13Od piątku 11 lipca do niedzieli 13 lipca planowane są zmiany w organizacji ruchu w Bytowie
10:07Przetarg na budowę lodowiska w Chojnicach rozstrzygnięty. Pierwsi łyżwiarze skorzystają z obiektu pod koniec 2026 roku (ROZMOWA)
8:45Ulica Obrońców Chojnic ponownie przejezdna. Utrudnienia tylko w obrębie budowy ronda na ul. Gdańskiej (FOTO)