Sępoleński sanepid ma wreszcie swój budynek. Władze powiatu zakończyły procedury zakupowe. Wszystko zostało już także sfinalizowane aktem notarialnym. Powiatowa, ale także Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna już od kilku lat apelowały do samorządów o znalezienie lokum, bo do tej pory sępoleński sanepid funkcjonował w wynajmowanych pomieszczeniach.
Teraz władze powiatu sępoleńskiego wraz ze skarbem państwa odkupiły dotychczasową siedzibę instytucji od prywatnego właściciela.
- Procedury się zakończyły, podpisaliśmy akt notarialny na zakup budynku, w którym będą się mieściły sanepid, ale także nadzór budowlany, geodezja powiatowa. To miejsce musi być zaadaptowane, bo tam była inna działalność gospodarcza. Jesteśmy na etapie uzgodnień, żeby przygotować ten obiekt z dniem 1 września.
Mówi Weekend FM starosta sępoleński Jarosław Tadych.
Budynek kosztował 2 miliony złotych. Jedna trzecia kosztów pochodziła z budżetu powiatu sępoleńskiego, dwie trzecie od wojewody.
O tej sprawie usłyszysz też w radiu Weekend FM.
Słuchaj w Chojnicach, Człuchowie i Tucholi na 99,30 FM
Kościerzynie na 91,7 FM
Bytowie na 105,8 FM
Miastku na 87,8 FM
Sępólnie Krajeńskim na 92,6 FM














