
- wtorek, 13 maja 2025 8:27
Sport
Anna Kosmalska z Charzyków została mistrzynią Polski w duathlonie. Ma też powołanie na Mistrzostwa Świata
Na 54 startujące kobiety, była 39. W swojej kategorii wiekowej zajęła jednak pierwsze miejsce.
Mistrzyni Polski w duathlonie - takim tytułem może się poszczycić Anna Kosmalska z Charzyków. Mieszkanka gminy Chojnice wywalczyła go w swoim debiucie w Czempiniu, w Wielkopolsce. Musiała przebiec 10 km, przejechać na rowerze 60 km, a na koniec przebiec kolejną "dyszkę".
Na 54 startujące kobiety, była 39. W swojej kategorii wiekowej zajęła jednak pierwsze miejsce. Choć 55 lat dopiero skończy, to rocznikowo znalazła się w kategorii kobiet od 55. do 59. roku życia. Z jednej strony była w niej jedyna, więc wystarczyło, że ukończy zawody. Z drugiej brak konkurencji w tej grupie pokazuje, że samo pokonanie takiego dystansu to spore wyzwanie.
- To jest ogromny wysiłek i samo skończenie duathlonu czy triathlonu daje ogromne poczucie radości, natomiast jeżeli chodzi o konkurencję wśród kobiet, nie ma zbyt dużo takich odważnych kobiet, które chciałyby konkurować w takiej dyscyplinie i wówczas jakby możliwości osiągnięcia wyniku są znacznie łatwiejsze.
Anna Kosmalska
Mówi Weekend FM Anna Kosmalska.
Tytuł mistrzowski skutkował jej powołaniem na Mistrzostwa Świata, które odbędą się we wrześniu w Szwajcarii. Mieszkanka Charzyków najprawdopodobniej z niego nie skorzysta. Barierą są wysokie koszty takiego startu, bo związek pokrywa je w minimalnym stopniu. Poza tym w terminie tej imprezy na już zaplanowany udział w triathlonie w Malborku.
O tej sprawie usłyszysz też w radiu Weekend FM.
Słuchaj w Chojnicach, Człuchowie i Tucholi na 99,30 FM
Kościerzynie na 91,7 FM
Bytowie na 105,8 FM
Miastku na 87,8 FM
Sępólnie Krajeńskim na 92,6 FM
O tej sprawie usłyszysz też w radiu Weekend FM.
Słuchaj w:
- wtorek, 24 lutego 2026 14:33
Chojnice
Twoje zdrowie, odcinek 63. Plamka żółta - kiedy dochodzi do zwyrodnienia
- wtorek, 24 lutego 2026 13:26
Woj. Kujawsko-pomorskie ◆ Woj. Pomorskie
IMGW ostrzega przed zamarzaniem mokrej nawierzchni dróg i chodników. Temperatura przy gruncie może spaść do około -4 stopni Celsjusza
- wtorek, 24 lutego 2026 12:04
Powiat Kościerski
Zajechał drogę 70-latkowi i zniszczył mu samochód. 41-letniemu mieszkańcowi powiatu kościerskiego grozi za to do 7,5 roku więzienia
- wtorek, 24 lutego 2026 11:59
Powiat Tucholski
Lodowy zator na Strudze Kiczy w Tucholi. Sytuację uratowała poprawa pogody
- wtorek, 24 lutego 2026 11:14
Gmina Czersk
Nie będzie rozprawy w sprawie przedszkola w Rytlu. Gmina Czersk może podpisać umowę na budowę obiektu
- 3
- wtorek, 24 lutego 2026 10:47
Powiat Chojnicki
Strażacy w powiecie chojnickim interweniowali przy roztopach już ponad 50 razy. W Topoli wyłączono dwa przystanki autobusowe
- wtorek, 24 lutego 2026 10:29
Chojnice
OSP w Chojnicach będzie w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym przez kolejne pięć lat. Umowę podpisano w ratuszu
- wtorek, 24 lutego 2026 10:12
Człuchów
Miasto Człuchów podzieliło granty dla stowarzyszeń. Część pieniędzy została na później
- wtorek, 24 lutego 2026 10:10
Bytów
W Bytowie powstanie nowe rondo. Gmina pozyskała na ten cel dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg
- 2
- wtorek, 24 lutego 2026 9:45
Kościerzyna
Lądowisko dla śmigłowców przy Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie zostanie kompleksowo zmodernizowane (ROZMOWA)
- wtorek, 24 lutego 2026 9:13
Gmina Czersk
W środę (25.02) protest przeciwko ewentualnej rozbudowie tartaku w Rytlu. Pikieta przed czerskim ratuszem
- wtorek, 24 lutego 2026 8:14
Gmina Więcbork
Dwie więcborskie szkoły prowadzone przez powiat sępoleński będą miały nowe ogrzewanie
- wtorek, 24 lutego 2026 6:47
Gmina Kęsowo
Zmiana na stanowisku sołtysa w Piastoszynie, w gminie Kęsowo. Jarosław Wróblewski oddał stery po ponad 17 latach
- wtorek, 24 lutego 2026 6:47
Powiat Sępoleński
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy planuje kolejne remonty swoich dróg w powiecie sępoleńskim
- wtorek, 24 lutego 2026 6:46
Gmina Przechlewo
Będzie rozbudowa wodociągu i kanalizacji w gminie Przechlewo. Gmina zdobyła blisko 3,5 mln zł dofinansowania
- wtorek, 24 lutego 2026 6:46
Człuchów
Przy rozbudowie człuchowskiego szpitala zaplanowano utworzenie miejsc schronienia dla pacjentów i personelu
- poniedziałek, 23 lutego 2026 14:35
Gmina Chojnice
Jedni bronią pomysłu, inni uważają, że będzie szkodliwy dla mieszkańców. Burzliwe konsultacje społeczne w sprawie budowy spalarni przy ZZO w Nowym Dworze (REPORTAŻ)
- poniedziałek, 23 lutego 2026 12:58
Bytów
Pijany kierowca audi spowodował kolizję w Bytowie. Przed policjantami próbował ukryć się za fotelami auta
- poniedziałek, 23 lutego 2026 11:55
Powiat Chojnicki
Narkotyki i nielegalna broń znalezione w mieście i gminie Chojnice. Trzy osoby usłyszały zarzuty
- poniedziałek, 23 lutego 2026 11:37
Powiat Tucholski
Dwóch kierowców na promilach - to bilans weekendu w powiecie tucholskim
- poniedziałek, 23 lutego 2026 11:30
Sport
Kolejna lekcja od zespołu z czołówki. Handball Czersk znów wysoko przegrał na wyjeździe
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Sport:
11:30Kolejna lekcja od zespołu z czołówki. Handball Czersk znów wysoko przegrał na wyjeździe
10:27Kluby z naszego regionu docenione przez samorząd województwa pomorskiego. Najwyżej w klasyfikacji był Chojnicki Klub Żeglarski
8:27Ponad 600 młodych piłkarzy, koszykarzy i szczypiornistów zagrało w Dziecięcej Gali w Chojnicach. Zakończył się cykl turniejów Akademii Chojniczanki (FOTO)
17:30"Nie spodziewałem się, że będzie aż tak fajnie". Posłuchajcie o Walking Futbol Charzykowy, czyli klubie dla tych, co kiedyś za piłką biegali, a teraz chodzą (FOTO)
15:30Próba generalna bez wygranej. Remis 1:1 w sparingu Chojniczanki z trzecioligową Olimpią Elbląg. "Wyciągniemy z tego pozytywy"
Ostatnio dodane artykuły:
14:33Twoje zdrowie, odcinek 63. Plamka żółta - kiedy dochodzi do zwyrodnienia
13:26IMGW ostrzega przed zamarzaniem mokrej nawierzchni dróg i chodników. Temperatura przy gruncie może spaść do około -4 stopni Celsjusza
13:26IMGW ostrzega przed zamarzaniem mokrej nawierzchni dróg i chodników. Temperatura przy gruncie może spaść do około -4 stopni Celsjusza
12:04Zajechał drogę 70-latkowi i zniszczył mu samochód. 41-letniemu mieszkańcowi powiatu kościerskiego grozi za to do 7,5 roku więzienia
11:59Lodowy zator na Strudze Kiczy w Tucholi. Sytuację uratowała poprawa pogody
11:14Nie będzie rozprawy w sprawie przedszkola w Rytlu. Gmina Czersk może podpisać umowę na budowę obiektu
10:47Strażacy w powiecie chojnickim interweniowali przy roztopach już ponad 50 razy. W Topoli wyłączono dwa przystanki autobusowe
10:29OSP w Chojnicach będzie w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym przez kolejne pięć lat. Umowę podpisano w ratuszu
10:12Miasto Człuchów podzieliło granty dla stowarzyszeń. Część pieniędzy została na później
10:10W Bytowie powstanie nowe rondo. Gmina pozyskała na ten cel dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg





























