15 autobusów zero-emisyjnych kupi w najbliższym czasie Samorząd Województwa Pomorskiego. Zakup pojazdów elektrycznych oraz stacji ładowania jest możliwy dzięki wsparciu z Krajowego Planu Odbudowy. Samorząd wojewódzki otrzymał z KPO ponad 42 mln zł. Koszt projektu jest szacowany na około 61 mln zł. Po przetargu wiadomo jednak, że będzie trochę taniej.
Została złożona jedna oferta na kwotę 4 miliony niższą, niż zakładana wartość zamówienia. Będziemy kupować 15 elektrycznych autobusów. Każdy w cenie 3,5 mln zł oraz 10 stacji ładowania, każda w kwocie 232 tys. zł. One będą obsługiwać linię komunikacyjną z Redy na Hel, z Kościerzyny do Człuchowa przez Chojnice oraz linie ze Słupska do Miastka.
Mówi Weekend FM wicemarszałek Leszek Bonna.
Jedynym oferentem w przetargu była firma dostarczająca autobusy marki Iveco. Przedsiębiorstwo ma rok na dostawę sprzętu. Przewozy będą uzupełniać transport kolejowy w województwie. Przewoźnicy obsługujący kursy na nowym taborze zostaną wybrani w przetargu.














