Województwo pomorskie kupi 15 autobusów zero-emisyjnych. Elektryki będą jeździć przez nasz region

Przedsiębiorstwo ma rok na dostawę sprzętu.

Województwo pomorskie kupi 15 autobusów zero-emisyjnych. Elektryki będą jeździć przez nasz region
Leszek Bonna fot. UMWP w Gdańsku

15 autobusów zero-emisyjnych kupi w najbliższym czasie Samorząd Województwa Pomorskiego. Zakup pojazdów elektrycznych oraz stacji ładowania jest możliwy dzięki wsparciu z Krajowego Planu Odbudowy. Samorząd wojewódzki otrzymał z KPO ponad 42 mln zł. Koszt projektu jest szacowany na około 61 mln zł. Po przetargu wiadomo jednak, że będzie trochę taniej.

Została złożona jedna oferta na kwotę 4 miliony niższą, niż zakładana wartość zamówienia. Będziemy kupować 15 elektrycznych autobusów. Każdy w cenie 3,5 mln zł oraz 10 stacji ładowania, każda w kwocie 232 tys. zł. One będą obsługiwać linię komunikacyjną z Redy na Hel, z Kościerzyny do Człuchowa przez Chojnice oraz linie ze Słupska do Miastka.

Leszek Bonna

Mówi Weekend FM wicemarszałek Leszek Bonna.

Jedynym oferentem w przetargu była firma dostarczająca autobusy marki Iveco. Przedsiębiorstwo ma rok na dostawę sprzętu. Przewozy będą uzupełniać transport kolejowy w województwie. Przewoźnicy obsługujący kursy na nowym taborze zostaną wybrani w przetargu.

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno