Oszuści internetowi nie odpuszczają. Tym razem ofiarą oszustwa na tzw. bon turystyczny padła 38-letnia mieszkanka powiatu kościerskiego. Kobieta straciła 6 tys. zł. Wczoraj (1.04.) powiadomiła policję:
- Oszust podający się za jej znajomego wyłudził od niej pieniądze w wysokości 6 tys. zł za pomocą "bonu turystycznego". Jest to nowe oszustwo. Kobieta zaufała temu mężczyźnie podającemu się za jej znajomego i udostępniła mu dane do logowania, straciła te 6 tys. zł. W tej sprawie prowadzimy postępowanie.
Mówi Weekend FM Piotr Kwidziński z KPP w Kościerzynie.
Funkcjonariusze apelują o szczególną ostrożność podczas internetowych transakcji. Warto również najpierw zweryfikować np. w rozmowie telefonicznej, czy rzeczywiście na komunikatorze internetowym rozmawiamy z daną osobą.














