Oszuści internetowi wciąż aktywni. Tym razem ich ofiarą padła 38-letnia mieszkanka powiatu kościerskiego

Kobieta straciła 6 tys. zł.

Oszuści internetowi wciąż aktywni. Tym razem ich ofiarą padła 38-letnia mieszkanka powiatu kościerskiego
fot. Wojciech Piepiorka

Oszuści internetowi nie odpuszczają. Tym razem ofiarą oszustwa na tzw. bon turystyczny padła 38-letnia mieszkanka powiatu kościerskiego. Kobieta straciła 6 tys. zł. Wczoraj (1.04.) powiadomiła policję:

- Oszust podający się za jej znajomego wyłudził od niej pieniądze w wysokości 6 tys. zł za pomocą "bonu turystycznego". Jest to nowe oszustwo. Kobieta zaufała temu mężczyźnie podającemu się za jej znajomego i udostępniła mu dane do logowania, straciła te 6 tys. zł. W tej sprawie prowadzimy postępowanie.

Piotr Kwidziński

Mówi Weekend FM Piotr Kwidziński z KPP w Kościerzynie.

Funkcjonariusze apelują o szczególną ostrożność podczas internetowych transakcji. Warto również najpierw zweryfikować np. w rozmowie telefonicznej, czy rzeczywiście na komunikatorze internetowym rozmawiamy z daną osobą.

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno