Były zapowiedzi, teraz jest decyzja - gmina Chojnice w styczniu zmieni sposób naliczania opłaty śmieciowej. Stawka będzie zależała od zużycia wody do celów bytowych w danym gospodarstwie domowym, a nie jak do tej pory - od ilości osób.
- Ustaliliśmy, że od 1 lipca tego roku, zużycie wody będzie podstawą naliczenia opłaty śmieciowej w roku przyszłym. Będziemy apelowali do wszystkich, którzy oprócz zużywanej wody w budynkach mieszkalnych zużywają jeszcze inne ilości wody, w ogrodach, budynkach inwentarskich, żeby bezwzględnie zainstalowali do końca czerwca drugi wodomierz. Oczywiście, z mocy ustawy wynika, że muszą na własny koszt.
Mówi Weekend FM wójt gminy Chojnice Zbigniew Szczepański.
Zmianę, która ma zlikwidować finansowe i osobowe luki w podatku śmieciowym, zaakceptowało już doradzające wójtowi tzw. kolegium rady. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie Rada Gminy Chojnice.
WIĘCEJ NA TEN TEMAT:
Czy mieszkańcy gminy Chojnice potrafią segregować odpady? Jakie błędy wciąż popełniają, a także jak gmina wypada w rocznym sprawozdaniu z realizacji zadań związanych z gospodarką odpadami komunalnymi?
O odpowiedź na te pytania poprosiliśmy dzisiejszego gościa Weekend FM, dyrektor Wydziału Rolnictwa i Środowiska w Urzędzie Gminy Chojnice, Annę Michalak.
Z Anną Michalak rozmawiała Aneta Czupryniak.














