Gmina Sępólno Krajeńskie przejęła od Polskich Kolei Państwowych ulicę Kolejową. "Już możemy myśleć o uporządkowaniu tego terenu"

Użytkowanie wieczyste tej ulicy będzie kosztowało gminę Sępólno 6 tys złotych rocznie.

Gmina Sępólno Krajeńskie przejęła od Polskich Kolei Państwowych ulicę Kolejową. Już możemy myśleć o uporządkowaniu tego terenu
fot. Maciej Bór

Na razie użytkowanie wieczyste, ale będzie wniosek do wojewody o wykup całkowity. Gmina Sępólno Krajeńskie przejęła od Polskich Kolei państwowych ulicę Kolejową. Ma to spowodować, że zarządzanie tą ulicą, łatanie dziur czy odśnieżanie będzie sprawniejsze. Wraz z ulicą gmina Sępólno przejęła także sąsiednie grunty, mniej więcej od pasa drogowego do połowy odległości do torów. To sprawia, że zagospodarowanie tych terenów ma być czymś więcej niż tylko doraźnym remontem samej ulicy.

- Już możemy myśleć o uporządkowaniu tego terenu, na co wskazywali nam nasi mieszkańcy. Myślimy tutaj właśnie o całkowitej poprawie tej infrastruktury. Chcemy tam odnowić całkowicie nawierzchnię, wprowadzić ciąg pieszo-rowerowy, tak jak to robimy w całym naszym mieście, no i zlikwidować to ogrodzenie, a na tej części placu, który jest przy torach, wprowadzić też miejsca parkingowe.

Waldemar Stupałkowski

Mówi Weekend FM burmistrz Sępólna Waldemar Stupałkowski.

Użytkowanie wieczyste ulicy Kolejowej będzie kosztowało gminę Sępólno 6 tys złotych rocznie.

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno