Na razie użytkowanie wieczyste, ale będzie wniosek do wojewody o wykup całkowity. Gmina Sępólno Krajeńskie przejęła od Polskich Kolei państwowych ulicę Kolejową. Ma to spowodować, że zarządzanie tą ulicą, łatanie dziur czy odśnieżanie będzie sprawniejsze. Wraz z ulicą gmina Sępólno przejęła także sąsiednie grunty, mniej więcej od pasa drogowego do połowy odległości do torów. To sprawia, że zagospodarowanie tych terenów ma być czymś więcej niż tylko doraźnym remontem samej ulicy.
- Już możemy myśleć o uporządkowaniu tego terenu, na co wskazywali nam nasi mieszkańcy. Myślimy tutaj właśnie o całkowitej poprawie tej infrastruktury. Chcemy tam odnowić całkowicie nawierzchnię, wprowadzić ciąg pieszo-rowerowy, tak jak to robimy w całym naszym mieście, no i zlikwidować to ogrodzenie, a na tej części placu, który jest przy torach, wprowadzić też miejsca parkingowe.
Mówi Weekend FM burmistrz Sępólna Waldemar Stupałkowski.
Użytkowanie wieczyste ulicy Kolejowej będzie kosztowało gminę Sępólno 6 tys złotych rocznie.














