Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, chojniccy samorządowcy, a także radna i sołtys z Klawkowa - wszyscy wezmą udział w jutrzejszym (20.03.) spotkaniu w Urzędzie Gminy Chojnice.
Mowa na nim będzie m.in. o sposobach na poprawę bezpieczeństwa na skrzyżowaniu drogi do Klawkowa z wojewódzką 235.
- W przyszłym roku, takie mamy też ustalenia, ma być robione skrzyżowanie Krojanty. Tam będzie lewoskręt, czyli dosyć bezpieczne rozwiązanie. Myślę, że o podobne rozwiązanie, jeśli nie rondo, no to w tym momencie też będziemy zabiegali, żeby tutaj do Klawkowa, przede wszystkim jest niebezpiecznie kiedy ktoś jedzie od Brus i skręca do Klawkowa.
Mówi Weekend FM wójt gminy Chojnice Zbigniew Szczepański.
Włodarz chce też poruszyć temat oświetlenia tego skrzyżowania. Spotkanie zaplanowano na jutro (20.03.).














